Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     *     Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w piątek 12 czerwca 2020 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W zamian Urząd będzie otwarty w godz. 7:30-15:00 w sobotę 27 czerwca. Zachęcamy do korzystania w tym czasie z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej - ePUAP.

  • EN
  • DE

Wiosenne inwestycje na terenach wiejskich

Wraz z nastaniem wiosny, w miejscowościach z terenu Gminy Trzebnica, rozpoczęły się kolejne inwestycje mające na celu poprawę infrastruktury drogowej i sportowej.

Ujeździec Mały

W Ujeźdźcu Małym rozpoczęła się budowa drogi i kanalizacji. W pierwszej kolejności wykonywana jest kanalizacja, następnie wykonana zostanie droga wraz z chodnikiem i systemem odwadniającym.
 
DSC07976.jpeg
Prace przy budowie kanalizacji deszczowej w Ujeźdźcu Małym.

DSC07990.jpeg
Burmistrz Marek Długozima wraz z zastępcą naczelnika Wydziału Tech. Inwest. Zbigniewem Mrozińskim osobiście nadzorowali postępy prac przy inwestycjach na terenach wiejskich.

DSC07991.jpeg

DSC07979.jpeg
Kolejnym etapem będzie remont widocznej na zdjęciu drogi wiejskiej w Ujeźdźcu Małym. Przebudowę wykona Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Wołowa.


Koniowo

Prace remontowe rozpoczęły się także we wsi Koniowo. Zadania przebudowy dróg gminnych podjęła się firma Heilit+Werner Budowlana Sp. Z o.o. z Wrocławia. Pierwszym etapem jest przebudowa drogi w Koniówku (540m), następnie odcinek w Koniowie o długości prawie 380m. W obu przypadkach zostanie wykonana podbudowa oraz nawierzchnia asfaltowa wraz z utwardzonym poboczem i oznakowaniem drogowym.

IMG_0010_small.jpeg
Trwające prace inwestycyjne w Koniowie potrwają do końca lipca br., a postępu prac dogląda sołtys Koniowa – Elżbieta Sroga.

IMG_0016_small.jpeg
Koszt łączny inwestycji przeprowadzanych na terenie wsi Koniowo wyniesie 232 152,96 zł.


Kuźniczysko

Trwają również prace przy budowie boiska wielofunkcyjnego w Kuźniczysku, zlokalizowanego przy szkole podstawowej. Inwestycję realizuje firma BUDMEL.
Jest to drugi etap realizacji projektu pn. "Poprawa jakości życia na obszarach wiejskich Gminy Trzebnica poprzez budowę placów zabaw i boiska wielofunkcyjnego". Projekt realizowany jest w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi" objętego PROW na lata 2007- 2013. Dofinansowanie dla boiska wynosi 125 000,00 zł, a inwestycja łącznie kosztować będzie 320 000,00 zł.

Burmistrz Marek Długozima: Dzięki tej inwestycji już niedługo dzieci i młodzież będzie mogła w komfortowych warunkach aktywnie spędzać czas. Wcześniej podobne boiska wykonaliśmy w Masłowie i Boleścinie. Pod koniec ubiegłego roku zakończyliśmy również budowę kompleksu boisk „Orlik” w Ujeźdźcu Wielkim. Dzięki tym działaniom mieszkańcy gminy wzbogacili się o kolejne, profesjonalne obiekty sportowe, dzięki którym nasze pociechy mają do dyspozycji ciekawą propozycję spędzania wolnego czasu, którą – mam nadzieję – w jak największej ilości wykorzystają.

DSC07986.jpeg
Obecnie teren boiska jest równany i utwardzany. Na zdjęciu (od lewej): Zbigniew Mroziński – z-ca naczelnika wydziału Tech.-Inwest., Tadeusz Molus – właściciel firmy Budmel oraz burmistrz Marek Długozima