• EN
  • DE

Choinka modelarska

Liczna grupa dzieci wzięła udział w zabawie choinkowej połączonej z pokazem zdalnie sterowanych pojazdów. Odbyła się ona 17 grudnia na Hali Sportowej przy ul. Kościelnej. Organizatorem wydarzenia była Gmina Trzebnica.

W zabawie wzięły udział dzieci z Gminy Trzebnica, w tym duża grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej z Kuźniczyska wraz z opiekunką Panią Lidią Kędziorą.

Tego dnia dla najmłodszych przygotowano szereg atrakcji. Do tych które wzbudziły najwięcej emocji zaliczyć można wizytę burmistrza Marka Długozimy, który wcielił się w rolę świętego Mikołaja i rozdawał wszystkim dzieciom prezenty ufundowane przez Gminę Trzebnica. Były to, m.in. modele szybowców, które dzieci jeszcze na hali składały i bawiły się nimi.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy zdalnie sterowanych modeli. Wśród nich można wymienić samoloty, szybowce, drony i samochody. Demonstrowaniem ich możliwości zajął się Radosław Oleksy z Odolanowa- współkoordynator choinki modelarskiej i jednocześnie właściciel sklepu modelarskiego OL-PEN Model.

Wrażenie na dzieciach zrobił również  symulator lotów udostępniony przez Grzegorza Chojaka i pokaz możliwości  modelu samolotu „giganta” o rozpiętości skrzydeł 2 m, zaprezentowany przez Marcina Dufrata.

Podczas spotkania przygotowano również wystawę modeli zdalnie sterowanych, stworzoną  przez trzebnickich modelarzy, m.in. Adama Harę, Grzegorza Chojaka i Marcina Dufrata.

Koordynatorem wydarzenia był  trzebniczanin Andrzej Dufrat- instruktor modelarstwa.

Warto dodać, że właściciel Cukierni Beza Pana Adam Kosowski zapewniła uczestnikom słodki poczęstunek.