• EN
  • DE

Boisko wielofunkcyjne przy SP 2 ukończone

29 grudnia odbył się odbiór techniczny nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego, które powstało przy kompleksie edukacyjnym Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej. Już od wiosny dzieci skorzystają z nowoczesnych rozwiązań pozwalających doskonalić umiejętności lekkoatletyczne, grę w tenisa czy sporty drużynowe.

W odbiorze technicznym uczestniczyli - burmistrz Marek Długozima, sekretarz Daniel Buczak, dyrektor SP 2 Grażyna Kantecka, pracownicy wydziału techniczno-inwestycyjnego Stanisław Koszałko, Paweł Jędrzejewski, Monika Białas oraz wykonawcy inwestycji  Tomasz Molus - BUDMEL KORTY, BOISKA SPORTOWE, a także Tadeusz Molus - kierownik budowy.

- To boisko jest spełnieniem obietnicy, jaką złożyłem dzieciom oraz ich rodzicom, dzięki wszechstronnemu wyposażeniu stanie się na lata kuźnią talentów sportowych, tak lekkoatletycznych jak i zawodników budujących swe kariery w sportach drużynowych. Będzie ono także doskonałym uzupełnieniem hali widowiskowo-sportowej, która powstanie w bliskim sąsiedztwie szkoły. Opóźnienie w jej budowie nie wynika z naszej winy, spowodowane jest protestem złożonym przez firmę sąsiadującą z terenem inwestycji  Arhat Sp. z o.o., gdzie mieści się m.in skup złomupowiedział burmistrz Marek Długozima. – Pomimo tych przeszkód, wciąż rozwijamy placówkę, która z roku na rok przyjmuje w swe szeregi coraz to więcej uczniów. Dbam o to, by w komfortowych warunkach mogli budować oni swoje pasje i umiejętności - dodał.

Oprócz nawierzchni do uprawiania sportów drużynowych, takich jak koszykówka, siatkówka czy piłka ręczna, boisko wyposażono w bieżnię sprinterską sześciotorową i długodystansową bieżnię okrężną czterotorową, stanowisko do skoku wzwyż, skocznie do skoku w dal oraz rzutnię do pchnięcia kulą.