• EN
  • DE

Jasełka Bożonarodzeniowe

Z okazji 20. rocznicy powstania Przedszkola Integracyjnego i 15. rocznicy utworzenia Językowej Integracyjnej Szkoły Podstawowej im. Aniołów Stróżów w Trzebnicy, 11 grudnia na scenie Gminnego Centrum Kultury i Sportu, odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe.  Na zaproszenie dyrektor Agnieszki Mandrygi udział w uroczystości wziął Burmistrz Gminy Trzebnica – Marek Długozima. Koordynatorem przedsięwzięcia była Agnieszka Wałejko przy współudziale: Barbary Kaczmarczyk, Joanny Wojciechowskiej i Ireny Marczakovej.

Wszystkich przybyłych gości, na czele z burmistrzem Markiem Długozimą oraz Ks. Dziekanem Jerzym Olszówką i Ks. Andrzejem Uruskim, przywitała dyrektor Agnieszka Mandryga: – Jestem bardzo szczęśliwa, że dzięki uprzejmości gospodarza naszego miasta, Burmistrza Marka Długozimy, możemy w tej pięknej sali spotkać się i wspólnie w świątecznej atmosferze cieszyć się nadchodzącymi świętami. Dziękuję także za dotychczasową owocną współpracę, bez której nasz rozwój nie byłby możliwy powiedziała dyrektor. Podziękowała również nauczycielom za doskonałe przygotowanie dzieci  i pogratulowała rodzicom utalentowanych pociech i przepięknie wykonanych kostiumów.

 

IMG_1100.jpeg

 

Tuż przed rozpoczęciem jasełek burmistrz Marek Długozima, przekazał na ręce Pani Dyrektor Agnieszki Mandrygi serdeczne gratulacje i wyrazy uznania dla wszystkich byłych i obecnych pracowników oraz wychowanków przedszkola i uczniów szkoły, którzy wspólnie budują imponujący dorobek dydaktyczny i wychowawczy.

Jasełka Bożonarodzeniowe to wyjątkowe przedstawienie, które wprowadza wszystkich w świąteczny nastrój, dostarcza wielu wrażeń i wzruszeń dzieciom, rodzicom i wszystkim którzy uczestniczą w uroczystości. Ogromnie się cieszę, że tak licznie przybyli Państwo na dzisiejszy występ. Frekwencja pokazuje, że decyzja o budowie nowej, większej sali sportowo-widowiskowej, była słuszna powiedział burmistrz i dodał: - Dzisiejsze spotkanie i przypadające rocznice są doskonałą okazją, by podziękować Pani dyrektor za wieloletnią współpracę, której owoce służą najmłodszym.

Jasełka rozpoczął występ absolwenta przedszkola Janka Sadownika. Utalentowany młody artysta, grą na saksofonie utworu "Nie było miejsca dla Ciebie", wprowadził wszystkich w doskonały nastój świąteczny. Na scenie pojawiło się 138 wychowanków Przedszkola i Szkoły. Niezapomnianym momentem przedstawienia był występ Amelii Lubicz – Miszewskiej, która zagrała na skrzypcach "Cichą Noc" i Justyny Mandrygi, która zaśpiewała "Mario czy Ty wiesz?" – absolwentek placówek.