• EN
  • DE

Spotkanie dobrodziejów konnej pielgrzymki


Gmina Trzebnica od kilku lat wspiera ciekawą i nietypową inicjatywę, jaką jest Konna Pielgrzymka z Trzebnicy do Lichenia, której pomysłodawcą jest ksiądz Krzysztof Dorna z parafii w Koczurkach. Tym razem ksiądz Krzysztof zorganizował spotkanie dobrodziejów pielgrzymki, na które zaprosił również burmistrza Marka Długozimę.
 

Spotkanie rozpoczęło się mszą w trzebnickiej Bazylice św. Jadwigi Śl., następnie goście, którzy przyjechali z różnych części Polski, zostali oprowadzeni po bazylice i zapoznani z jej historią. Następnie wszyscy udali się na poczęstunek.
Celem spotkania było podziękowanie za coroczną pomoc dla wszystkich osób, które w różny sposób pomagają co roku pielgrzymom pokonywać trasę z Trzebnicy do Lichenia. Specjalne podziękowanie za wsparcie i pomoc otrzymał burmistrz Marek Długozima, który powiedział do uczestników spotkania: Dziękuje serdecznie za ten miły gest. Pragnę powiedzieć, że gdy kilka lat temu ksiądz Krzysztof przyszedł do mnie z prośbą o wsparcie tej inicjatywy, od razu uznałem, że pomysł jest bardzo ciekawy i nietypowy. Wiedziałem również, że jeśli za organizacje odpowiada ksądz Krzysztof, wszystko wykonane zostanie należycie. Dlatego z chęcią wspieram naszych „konnych pielgrzymów”, bo sławią oni naszą małą ojczyznę idąc niestrudzenie do sanktuarium w Licheniu. Teraz z kolei miło mi powitać wszystkich, którzy dzięki pielgrzymce dotarli dziś na spotkanie do Trzebnicy.
 

Na koniec każdy z uczestników dostał w prezencie od burmistrza wydany niedawno Przewodnik Rodzinny po Gminie Trzebnica. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a prezentacja multimedialna ze zdjęciami z poprzednich pielgrzymek ożywiła wspomnienia i wspólnie spędzone chwile.
 

IMG_3539.jpeg
Burmistrz Marek Długozima otrzymał specjalne podzękowania od organizatorów pielgrzymki na czele z jej pomysłodawcą - ksiedzem Krzysztofem Dorną (po prawej)

IMG_3463.jpeg
Pamiątkowe zdjęcie uczestników spotkania