• EN
  • DE

Sukces uczennicy z Ujeźdźca

Kinga Borys ze Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim zajęła 1 miejsce w konkursie Bezpieczna Praca w Gospodarstwie Rolnym „Bezpieczny Krasnal” na poziomie gminnym i 3 miejsce w tym samym konkursie na szczeblu regionalnym. Z tej okazji burmistrz Marek Długozima odwiedził dziewczynkę w szkole by osobiście jej pogratulować i wręczyć upominek.

Konkurs odbył się 8 listopada w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy. Udział w nim wzięli uczniowie z 15 szkół podstawowych z Powiatu Trzebnickiego i Powiatu Milickiego. Jego celem jest promocja ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych.

Spośród 45 uczestników komisja wyłoniła 10 najlepszych uczniów. W gronie tym znalazła się Kinga Borys i Magdalena Reptak z Ujeźdźca Wielkiego. Kinga będzie reprezentowała szkołę na etapie wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 9 grudnia.

- Osobiście pogratulowałem Kindze sukcesu i wręczyłem jej prezent- aparat fotograficzny. Życzyłem jej również powodzenia w kolejnym jego etapiepowiedział burmistrz Marek Długozima - Zobowiązałem się również, że zapewnię jej bezpłatny transport na finał konkursu.

Współorganizatorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Trzebnicy oraz Nadleśnictwo Oborniki Śląskie.

IMG_8845.jpegBurmistrz pogratulował Kindze i życzył jej kolejnych sukcesów w finale konkursu.IMG_8853.jpegUczennica w nagrodę otrzymała aparat fotograficzny ufundowany przez burmistrza.

IMG_8861.jpegNa zdjęciu: Kinga Borys,  burmistrz Marek Długozima, Beata Iżewska- z-ca dyrektora ZS w Ujeźdźcu Wielkim, Anna Jurczak- nauczycielka, która przygotowała dziewczynkę do konkursu i Mariusz Szkaradziński- dyrektor ZS w Ujeźdźcu Wielkim.