Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Wielkanocne Stoły w Urzędzie Miejskim

W ramach Trzebnickiego Festiwalu Tradycji i Obrzędów, w Urzędzie Miejskim trwała wystawa i kiermasz ozdób, wypieków oraz wyrobów świątecznych, przygotowanych przez przedstawicieli kilku sołectw Gminy Trzebnica. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców 27 i 28 marca do zobaczenia Wielkanocnych Stołów!

Na stoisku Koła Gospodyń Wiejskich z Głuchowa Wielkiego zakupić można było słynny lokalny wrób, czyli pasztet z selera, a także przepiękne baranki wykonane z chleba oraz niezwykle smakowicie wyglądające makowce i przeplatańce. Panie z Ligoty Trzebnickiej przygotowały pięknie prezentujące się wielkanocne baby, a także inne ciasta. Na uwagę zasługują ręcznie malowane w tradycyjne wzory pisanki, a także palemki i stroiki. Wielkanocny Stół Taczowa Małego przyciągał bogactwem kolorów palm wielkanocnych, a przede wszystkim drewnianymi dekoracjami oraz wspaniałym zapachem ciast. Reprezentantka Trzebnicy przygotowała śliczne ozdoby, które wykonała różnymi technikami – na szydełku, na drutach, szyjąc i wyszywając. Na stoisku Szczytkowic dostać można było niezwykle efektowne, wiszące ozdoby w postaci pisanek, a także inne ręcznie wykonane koszyczki i dekoracje na świąteczny stół.

Wszystkie produkty można było zakupić 27 i 28 marca, podczas trwania kiermaszu.

Przypominamy, że w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu trwa Festiwal Tradycji i Obrzędów. Inicjatorka i opiekunką projektu jest Łucja Kołodziejczyk.

IMG_4239.jpeg
Wielkanocne Stoły znajdują się w holu głównym Urzędu Miejskiego. 

IMG_4292.jpeg
Stoisko Szczytkowic – pisanki, koszyczki i inne ozdoby.

IMG_4213.jpeg
Wszystkie stoiska odwiedzili Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz Skarbnik Barbara Krokowska, podziwiając produkty przygotowane przez sołectwa. Tu z przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskich z Głuchowa Górnego – jednym ze specjałów, który można tu nabyć jest pasztet z selera.

IMG_4290.jpeg
Panie Małgorzata Kuczma, Joanna Zinczenko oraz Danuta Jucha – reprezentantki Taczowa Małego przygotowały piękne drewniane ozdoby wykonane techniką decoupage, wielkanocne palmy, pisanki, stroki oraz wypieki.

IMG_4205.jpeg
Na stoisku Ligoty Trzebnickiej, które reprezentują Panie Michalina Wywiał oraz Zdzisława Jakubowska, zakupić można tradycyjną wielkanocną babę, oraz palmy, stroiki i pisanki.

IMG_4282.jpeg
Tradycyjnie malowane pisanki, przygotowane przez Panią Michalinę Wywiał z Ligoty Trzebnickiej.

IMG_4306.jpeg
Pani Franciszka Woźniak z Trzebnicy od trzech lat wykonuje najrozmaitsze ozdoby świąteczne wieloma technikami – na szydełku, na drutach, szyje, wyszywa. Jak sama przyznaje - mimo iż jest to praca bardzo czasochłonna, to daje dużo satysfakcji, zwłaszcza gdy swoją wiedzę można przekazać kolejnym osobom.

IMG_4193.jpeg
Jedne z wielu ozdób wykonanych przez Panią Franciszkę Woźniak z Trzebnicy.