• EN
  • DE

Święto trzebnickiej Dwójki

W czwartek 10 listopada Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Leopolda Okulickiego w Trzebnicy obchodziła swoje święto połączone ze Świętem Niepodległości. Uroczystość odbyła się w pięknie udekorowanej sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury.

„Warto się czasem zasłuchać w grobów ciszę, by mowę wieków usłyszeć. One mówią” - to słowa często powtarzane podczas czwartkowej szkolnej akademii. Jubileusz szkoły jest bowiem okazją do wspomnień i na zawsze pozostają w pamięci, zaś obrazy twórców polskich, którzy na przestrzeni wieków utrwalili na płótnie dzieje naszej Ojczyzny, stały się ideą przewodnią uroczystości.

Przybyłych na uroczystość powitała dyrektor szkoły Grażyna Kantecka. Wśród zaproszonych gości obecni byli dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, dyrektor ZAPO Agnieszka Moździerz, a także grupa przedszkolaków, pracownicy szkoły oraz rodzice.

Wierszom i pieśniom patriotycznym wykonywanym przez uczniów, towarzyszył pokaz slajdów prezentujących najsłynniejsze dzieła malarskie Jana Matejki, Artura Grottgera, Aleksandra Sochaczewskiego, Juliusza Kossaka i Maksymiliana Gierymskiego. Uczniowie klasy VIb, przygotowani przez Bożenę Sadownik, wcielili się w swoim programie słowno – muzycznym w postać pradziadków, którzy wyszli z ram obrazu, by nauczać młode, współczesne pokolenie miłości do Ojczyzny. Była to także doskonała lekcja patriotyzmu oraz szacunku do przeszłości i pokoleń Polaków, którzy poświęcili swoje życie dla kraju. Chwil wzruszeń dostarczały pieśni wykonywane przez chór szkolny pod batutą pani Beaty Krzenciessy.

W tym szczególnym dla szkoły dniu nie zabrakło licznych wyrazów sympatii. Były życzenia, kwiaty, cieple słowa. Dyrekcja SP2, grono nauczycielski i uczniowie dziękują grupie przedszkolnej z Przedszkola nr 1 w Trzebnicy za piękny występ, który uświetnił uroczystość, rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowania naszego święta. Szczególne podziękowania skierowane zostały do burmistrza Marka Długozimy za ogromne wsparcie i pomoc w realizacji tego święta. 

 

01.jpegPrzybyłych gości przywitała dyrektor szkoły Elżbieta Kantecka. 

02.jpegW obchodach Święta Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli m.in. dyrektorzy gminnych szkół, dyrektor Zespołu Administracyjnego Placówek Oświatowych Agnieszka Moździerz oraz nauczyciele, uczniowie i rodzice.

03.jpeg Lekcję historii i patriotyzmu przygotowali uczniowie klasy VIb.

04.jpegUroczyste odśpiewanie hymnu Mazurka Dąbrowskiego.

05.jpegChór szkolny pod dyrygenturą Beaty Krzenciessy wykonał znane utwory patriotyczne.

06.jpegPrzedstawienie dostarczyło oglądającym wielu wzruszeń.