• EN
  • DE

Oświetlenie w Cerekwicy

Nie tak dawno temu na cmentarzu w Cerekwicy zakończyły się prace związane z powstaniem nowych ciągów komunikacyjnych. Wtedy też, burmistrz Marek Długozima obiecał postawienie słupów oświetleniowych i zamontowanie lamp na drodze prowadzącej do obiektu. Słowa dotrzymał, i przed pierwszym listopada pojawiło się wspomniane oświetlenie, które w znaczący sposób zwiększyło komfort i bezpieczeństwo mieszkańców odwiedzających groby swych bliskich.

- Ta inwestycja, to kolejna cegiełka w budowie infrastruktury przyjaznej mieszkańcom sołectw Gminy Trzebnica. Lampy, które tu stanęły zwiększą bezpieczeństwo odwiedzających cmentarz po zmroku, a nowe ciągi komunikacyjne ułatwią przeprowadzanie uroczystości pogrzebowych. Te inwestycje są wynikiem dobrej współpracy z Radnym jak i Sołtysem Cerekwicy Edwardem Sikorąskomentował burmistrz Marek Długozima.

Powstałe oświetlenie oraz ciągi komunikacyjne na cmentarzu w Cerekwicy, to kolejna inwestycja w ostatnim czasie, którą Gmina Trzebnica przeprowadziła w sołectwie. Warto tu wspomnieć o utwardzeniu masą bitumiczną ul. Parkowej, czy o remoncie świetlicy wiejskiej. Planowane są też kolejne inwestycje, w tym budowa trzykilometrowego odcinka drogi, która połączy Cerekwicę z Masłowem.

1.jpegNa zdjęciu: Edward Sikora sołtys Cerekwicy, burmistrz Marek Długozima oraz ks. proboszcz Jacek Olszewski. Podczas wrześniowego spotkania ustalono szczegóły dotyczące powstania oświetlenia.

IMG_6201.jpegNowe oświetlenie w drodze do cmentarza w Cerekwicy.

2.jpegNowe ścieżki na cmentarzu.