• EN
  • DE

Trzebnicka HYDRA Mistrzem Polski!

Po raz kolejny zawodnicy z Sekcji Pływackiej HYDRA TRZEBNICA pokazali wielki talent i ducha walki. Tym razem hokeiści wywalczyli najwyższe miejsce na podium podczas III Mistrzostw Polski w Hokeju Podwodnym, które odbyły się w dniach 8-9 października w Bełchatowie!

W mistrzostwach brało udział 10 drużyn, łącznie prawie 100 zawodników z całego kraju. Podczas turnieju rozegrano 35 meczów w dwóch rundach. W pierwszej rundzie wszystkie drużyny zostały podzielone na dwie grupy, gdzie rywalizowały systemem: każdy z każdym. W rudzie drugiej cztery najlepsze drużyny walczyły między sobą w grupie Elite, a pozostałe 6 drużyn w grupie Subelite. Zdecydowanym faworytem tegorocznych mistrzostw był zespół Bałtyckich Fok z Gdańska, który potwierdził swoją znakomitą formę już w pierwszym meczu. Trzebnicka Hydra również w początkowej fazie rozgrywek pokazała, że jest doskonale przygotowana i zmotywowana. Dlatego od początku zakładano, że finał rozegra się właśnie między tymi dwiema drużynami. Tak też się stało. Mecz finałowy był niczym innym, jak starciem tytanów, ponieważ oba zespoły dotychczas nie przegrały żadnego meczu.

Pojedynek pomiędzy Hydrą a Fokami był niezwykle ekscytujący zwłaszcza, że na 30 sekund przed końcem, Bałtyckie Foki wygrywały 3:2. O sukcesie Hydry zadecydowały nie tylko umiejętności, ale i koncentracja. Pilnując przyjętej przed meczem taktyki, drużyna z Trzebnicy nie poddała się i w ostatnich 3. sekundach wyrównała wynik. Jak wyłoniono zatem mistrza Polski? Zasady były proste, liczyły się zdobyte punkty we wszystkich meczach, następnie stracone gole oraz punkty zdobyte w rundzie finałowej. Tym sposobem Hydra pokonała Foki 12 do 10 i zdobyła pierwsze miejsce.

- Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że udało nam się zdobyć wymarzone mistrzostwo Polski! A nie było wcale łatwo. Mecz finałowy z Fokami był bardzo wyrównany i emocjonujący. Daliśmy z siebie wszystko, walczyliśmy do ostatniej sekundy, i jak widać opłaciło się - mówi Maciej Marszałek kapitan trzebnickiej Hydry.

- Gratuluję zawodnikom Hydry Trzebnica tak wspaniałego sukcesu, jakim jest mistrzostwo Polski. Pokazaliście ogromnego ducha walki, a przede wszystkim talent i umiejętności. Jestem pełen podziwu dla waszej determinacji i wytrwałości w dążeniu do celu - mówi burmistrz Marek Długozima i dodaje: - Cieszę się, że środki, które przekazuje Gmina Trzebnica na rozwój sekcji są dobrze wykorzystane o czym świadczą sukcesy, jakie ostatnio odnosi Hydra. To pokazuje, że przyjęta strategia promująca sport jest słuszna i warto w nią inwestować. Dziękuję, że godnie reprezentowaliście naszą gminę.

Podziękowania

Dziękujmy zawodnikom Trzebnickiej Hydry za wolę walki i determinację do samego końca, Maciejowi Marszałkowi - kapitanowi, który "przyniósł" hokej podwodny do Trzebnicy, zarządowi i pracownikom Gminnego Parku Wodnego Trzebnica Zdrój za wsparcie i cierpliwość. Szczególne podziękowania składamy burmistrzowi Gminy Trzebnica Markowi Długozimie za wsparcie, pomoc i wkład w rozwój hokeja podwodnego w Trzebnicy. Kazimierz Raczyński

P61009-124137.jpeg

IMG_7018.jpeg