• EN
  • DE

Sekcje w Gminie Trzebnica już ruszyły!

Z początkiem października ruszyły sekcje, zajęcia i warsztaty przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Zapowiada się kolejny wspaniały rok pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

Na początku października ruszyła część sekcji działających przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu. 10 października jako pierwsza spotkała się Pracownia Malarstwa. Uczestnicy poznali temat, który będzie motywem przewodnim przez najbliższe spotkania. Jest nim "Jesienna podróż". Prace były zróżnicowane – tak, jak różny jest październik. Przeplatało się słońce i deszcz, ale uśmiechy i radosna atmosfera panująca podczas warsztatów wprowadzały do zajęć zdecydowanie wiosenną atmosferę.

Dzień później, we wtorek, na spotkaniu Pracowni Rękodzieła Guzik powstały artystyczne, indywidualne zakładki artystyczne. Każdy uczestnik wykazał się kreatywnością, tworząc czarno-białe projekty zakładek do książek. Po zalaminowaniu będą długo służyły młodym czytelnikom.

W środę z kolei spotkały się Skaczące Nutki – sekcja muzyczno-rytmiczna dla najmłodszych. Maluszkom najbardziej przypadły do gustu piosenki z pokazywaniem w języku angielskim oraz zabawa w tunel.

Uczestnicy Pracowni Fotograficznej Kadr na pierwszym spotkaniu omówili plan tematów spotkań na cały rok, ale nie obeszło się bez małej, wspólnej sesji fotograficznej w czerni i bieli.

Warsztaty Kreatywne Kredka to zawsze mnóstwo twórczej pracy połączonej z wysiłkiem umysłowym – dzieci wdały się w prawdziwą dyskusję na temat tego, co kogo uszczęśliwia i jakie kolory są najpiękniejsze. Puentą pierwszego spotkania było stworzenie indywidualnych, artystycznych kredek.

Ruszyła także nowa sekcja – warsztaty dziennikarskie preTeksty ze Szczyptą Muzyki. Na pierwszym spotkaniu uczestnicy stworzyli zbiór zasad dobrego dziennikarza oraz omówili literacką nagrodę Nobla, którą tego dnia (13 października) otrzymał pieśniarz i kompozytor Bob Dylan.

 

Warsztaty Malarstwa i ich jesienne podróże.

 

Działania we wszystkich sekcjach zapowiadają się naprawdę niesamowicie. Zarówno instruktorzy, jak i uczestnicy sekcji z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania. Następujące sekcje: warsztaty wokalne, taniec nowoczesny, balet, pracownia modelarska oraz pracownia szycia ruszą w listopadzie. Wszyscy, którzy złożyli deklaracje do wyżej wymienionych sekcji, zostaną smsowo poinformowani o spotkaniu organizacyjnym. Do zobaczenia w GCKiS!