• EN
  • DE

Gmina Trzebnica wśród najlepszych

Z blisko 150 zgłoszeń, do finału XIII Edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” wybrano najlepszych. Wśród nich znalazła się Gmina Trzebnica nominowana w kategorii Nagroda dla samorządów za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem. Wyróżnienie to jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród z dziedziny gospodarki i biznesu w regionie.

Najlepsze firmy i samorządy z Dolnego Śląska, doskonała muzyka i jedna z najpiękniejszych sal widowiskowych w kraju. Tak w kilku słowach można podsumować Wielką Galę Biznesu, która odbyła się 17 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Udział w niej wzięli przedstawiciele lokalnych władz, rektorzy wrocławskich uczelni wyższych, czołowi przedsiębiorcy, ekonomiści i oczywiście nominowani.

Gmina Trzebnica była nominowana w kategorii Nagroda dla samorządów za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem. W tej samej kategorii znalazły się również Gmina Kobierzyce, Powiat Wrocławski oraz Gmina Miejska Bolesławiec, która ostatecznie wygrała.

Przewodniczący Kapituły, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu – prof. dr hab. Andrzej Kaleta podkreślił, że wszyscy nominowani są już zwycięzcami, a marszałek województwa Cezary Przybylski dodał: - Spośród 350 tysięcy firm i 200 samorządów wybieramy najlepszych. Dzięki nim nasz region może pochwalić się największym wzrostem gospodarczym w Polsce na poziomie 75 proc. To pokazuje, jak wielki mamy potencjał.

- To dzięki tym wspaniałym firmom i samorządom Dolny Śląsk jest jednym z najlepiej rozwijających się regionów w Polsce - mówił Krzysztof Skóra, prezes zarządu KGHM Polska Miedź. - Naszym zadaniem jest nagradzanie tych firm i samorządów, które stale się rozwijają i dzięki temu budują Dolny Śląskzakończył.

- Dolnośląskie Gryfy to najważniejsza nagroda gospodarcza przyznawana przedsiębiorstwom i samorządom działającym na terenie województwa dolnośląskiego, których wysiłek i sukcesy zostały dostrzeżone. Już sam udział w tak prestiżowym konkursie jest ogromnym wyróżnieniem dla Gminy Trzebnica. Tym bardziej cieszy fakt, że znaleźliśmy się w gronie najlepszych obok takich gmin jak Kobierzyce czy Bolesławiec położonych w najbardziej dogodnych lokalizacjach dla tworzenia i rozwoju stref ekonomicznych - mówi burmistrz Marek Długozima. - To również świetna okazja do tego, aby zaprezentować jak prężnie rozwija się nasza gmina, szczególnie w środowisku przedsiębiorców, wśród znanych i cenionych przedstawicieli świata biznesu wchodzących w skład kapituły konkursu - dodaje.

W złożonej przez Gminę Trzebnica aplikacji została pokazana m.in. owocna współpraca z powstałą firmą Perfand znajdującą się w obrębie tworzonej Specjalnej Gminnej Strefy Inwestycyjnej, zajmującej prawie 100 hektarów przyległych do nowej trasy szybkiego ruchu S-5 i jednocześnie zlokalizowanej przy Węźle Trzebnica. Warto przypomnieć, że powstanie fabryki i budowa drogi ekspresowej S-5 wraz z Węzłem Trzebnickim, o który skutecznie zabiegał burmistrz Marek Długozima, będzie oknem na świat dla mieszkańców naszej gminy oraz przedsiębiorców, którzy zdecydują się na budowę zakładów w strefie inwestycyjnej.

Uroczystego otwarcia Wielkiej Gali Biznesu dokonali: Grzegorz Dzik – Przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej, Konsul Honorowy Ukrainy we Wrocławiu, Prezes Impel SA oraz Krzysztof Skóra – Przewodniczący Rady Związku Pracodawców Polska Miedź, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź SA.

Nagrody zostały przyznane w 8 kategoriach m.in. dla samorządów za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem, za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw, za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw, za społeczną odpowiedzialność firmy, dla Pioniera Wieku Cyfrowego, dla Ambasadora Dolnego Śląska oraz Nagroda Dolnośląski Produkt Roku.

W skład kapituły, której przewodniczącym był w tym roku prof. dr hab. Andrzej Kaleta, wchodzą przedstawiciele lokalnych władz, znane autorytety ze świata biznesu, rektorzy wrocławskich uczelni wyższych oraz czołowi przedsiębiorcy.

 

Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima odebrał nominację w kategorii Nagroda dla Samorządów za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem w ramach 13. Edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”. Tym samym Gmina Trzebnica znalazła się w zaszczytnym gronie najlepszych gmin na Dolnym Śląsku. Na zdjęciu wyróżnieni oraz organizatorzy.Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima odebrał nominację w kategorii Nagroda dla Samorządów za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem w ramach 13. Edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”. Tym samym Gmina Trzebnica znalazła się w zaszczytnym gronie najlepszych gmin na Dolnym Śląsku. Na zdjęciu wyróżnieni oraz organizatorzy.

 

Laureaci XIII edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”:

1. Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw - SITECH SP. Z O.O.

2. Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw - NAWITEL SP. Z O.O.

3. Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego - ZIETA PROZESSDESIGN SP. Z O.O.

4. Nagroda dla samorządów za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem – Gmina Miejska Bolesławiec

5. Nagroda za społeczną odpowiedzialność firmy - PASOL – PACO SP. Z O.O.

6. Nagroda dla Ambasadora Dolnego Śląska - ZAKŁADY CERAMICZNE BOLESŁAWIEC SP. Z O.O.

7. Nagroda Dolnośląski Produkt Roku - UZDROWISKO KŁODZKIE SA – GRUPA PGU

8. Nagroda za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska - ŚNIEŻKA INVEST SP. Z O.O.

Podczas Uroczystej Gali na gości czekał także występ grupy Hadrian Tabęcki Trio z udziałem Macieja Miecznikowskiego, Olgi Szomańskiej oraz Orkiestry Smyczkowej Instrumentalistów Narodowego Forum Muzyki pod dyrekcją Andrzeja Kosendiaka – Dyrektora Narodowego Forum Muzyki. Warto dodać, że muzycy zagrali największe arcydzieła tanga, a niezwykły pokaz taneczny zaprezentowali Anna Ibeszer i Piotr Woźniak.

Organizatorem tego prestiżowego wydarzenia jest Zachodnia Izba Gospodarcza, Związek Pracodawców Polska Miedź, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, wspólnie z Partnerem Merytorycznym: firmą PwC i Mecenasem Konkursu: mBank SA.

Z okazji obchodów przyznania miastu Wrocław tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 Narodowy Bank Polski zdecydował się ufundować wszystkim Nominowanym i Laureatom Konkursu pamiątkowe srebrne monety o nominale 10 zł.