• EN
  • DE

Trwa przebudowa dworca kolejowego

Gmina Trzebnica razem z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei prowadzą prace inwestycyjne przy ul. Kolejowej w Trzebnicy. Peron i teren wokół niego wkrótce zyskają nowy wygląd. Inwestycje te to I etap budowy w tym miejscu dużego węzła komunikacyjnego.

W miniony czwartek z kierownikiem Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei spotkał się burmistrz Marek Długozima, by omówić harmonogram prac. Prowadzone obecnie inwestycje staną się bowiem ważną podwaliną pod budowę węzła komunikacyjnego. We wspomnianym miejscu powstanie dworzec autobusowy i parking.

Obecnie teren jest przygotowywany pod tę dużą inwestycję. Zostaną wymienione tory, wyremontowana obrotnica a peron zyska nowy wygląd. Zostanie także zagospodarowany teren wokół niego.

Niedawno Gmina Trzebnica wybudowała chodnik w pobliżu stacji. Prowadzi on od ul. Obrońców Pokoju do dworca. To spore udogodnienie dla mieszkańców, szczególnie zaś osób niepełnosprawnych.

Burmistrz Marek Długozima wraz z kierownikiem Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei omawiają szczegóły realizowanej obecnie inwestycji.

Z Markiem Krzakiem z trzebnickiej firmy Brukarstwo Krzak burmistrz już kilka tygodni temu wizytował teren wokół stacji, który ma zostać zagospodarowany wraz z wymianą kostki betonowej.

Burmistrz Marek Długozima wraz z kierownikiem Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei omawiają szczegóły realizowanej obecnie inwestycji.