#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Powitanie wiosny w Gminie Trzebnica – Szkoła Podstawowa w Boleścinie

„A wiosna przyszła pieszo. Już kwiatki za nią spieszą, już trawy przed nią rosną i szumią – Witaj wiosno.” Takim wesołym akcentem powitano wiosnę w gminnych szkołach i przedszkolach. Z okazji pierwszego dnia rozpoczynającego nową porę roku w Szkole Podstawowej w Boleścinie odbyło się przedstawienie na pożegnanie zimy.

Uczniowie z VI klasy przy współpracy z młodszymi kolegami i koleżankami ze szkoły przygotowali przedstawienie pt. „Calineczka”. Był to nietypowy spektakl, gdyż dzieci zaprezentowały piękne i kolorowe pacynki, które wcieliły się w bohaterów bajki. Barwne plakaty ze scenami z „Calineczki” stanowiły dekorację sceny, a tym samym idealnie współgrały z wielobarwnym wystrojem całej szkoły przystrojonej tulipanami i innymi zwiastunami wiosny.
Drugim punktem uroczystości był występ dzieci ze świetlicy profilaktyczno-wychowawczej, które w bardzo ciekawy i radosny sposób zaprezentowały wiosenne wierszyki i zaśpiewały rytmiczne piosenki. Wszystkich nagrodzono gromkimi brawami i wspólnie wymaszerowano na podwórko szkolne, gdzie powitanie wiosny kontynuowano przy ognisku. Na sali nie było osoby, która nie lubi wiosny, dlatego dzieci nie zapomniały, że aby zima naprawdę się skończyła nie może zabraknąć Marzanny, która zabiera ze sobą mrozy, śniegi i zimę.
Nad przygotowaniem uczniów i występami czuwały p. Anna Leszczyńska-Janik oraz
p. Dominika Kaczmarek.

Wraz z dziećmi w Boleścinie wiosnę przywitał także Burmistrz Gminy Trzebnica – Marek Długozima wraz z panią Agnieszką Moździerz – Dyrektorem ZAPO, którzy uczestniczyli w przedstawieniu. Burmistrz podkreślił, że wiosna to jego ulubiona pora roku i wyraził swoją radość, z obecności na spektaklu, jak również odejścia zimy, często kojarzonej z jego nazwiskiem.


IMG_3995.jpeg
Dyrektor ZAPO – Agnieszka Moździerz oraz Burmistrz Marek Długozima wspólnie z dziećmi obejrzeli przedstawienie i występy z okazji powitanie wiosny w Szkole Podstawowej w Boleścinie.

IMG_4000.jpeg
Kolorowe pacynki świetnie spisały się podczas przedstawienia „Calineczka”.

IMG_4002.jpeg
Najmłodsi wychowankowie świetlicy profilaktyczno-wychowawczej zaprezentowali wierszyki o wiośnie i zaśpiewali piosenki.

IMG_4029.jpeg
Burmistrz podziękował dzieciom za zaproszenie i pogratulował udanych występów.

Zapraszamy do obejrzenia wiecej zdjęć w galerii!

_galeria_42_32_1_1_3_3_0_0_