• EN
  • DE

Cmentarz parafialny wypięknieje przed świętami

Od niedawna cmentarz parafialny jest pod zarządem Gminy Trzebnica, a już widać efekty intensywnych prac. Wszystkie te udogodnienia wykonywane są z myślą o osobach, które odwiedzają groby swoich bliskich. Prace zakończą się przed 1 listopada.

Z ramienia gminy cmentarzem zarządza Gminna Spółka Ergo. Dzięki intensywnym pracom – trzebnicka nekropolia zyskuje nowy wygląd. Zostały wycięte stare drzewa, które stwarzały zagrożenie nie tylko dla mieszkańców odwiedzających groby, ale także dla samych pomników, bo spadające gałęzie je uszkadzały. 

Pracownicy firmy Ergo, którzy zajmują się pracami na cmentarzu wykonali już nowe ścieżki. Dotychczas były w bardzo złym stanie technicznym, teraz je odnowiono i położono nową nawierzchnię. Wkrótce zostanie wykonane nowe ogrodzenie. - W tej sprawie spotkałem się na cmentarzu z Marianem Przybylskim z trzebnickiej firmy Plast-Met, który zadeklarował wykonanie go po cenach preferencyjnych - powiedział Burmistrz Marek Długozima i dodałWszystkie te udogodnienia powstają z myślą o osobach, które odwiedzają groby swoich bliskich. Prace zakończą się przed dniem Wszystkich Świętych.

Burmistrz wraz z pracownikami omawiają kolejne etapy robót.

W tym roku, na Wszystkich Świętych, odwiedzający cmentarz nie muszą się bać deszczowej pogody. Nowe asfaltowe ścieżki pozwolą na bezproblemowe dotarcie do grobów bliskich.

Remontowana ścieżka na cmentarzu.

IMG_4919.jpegBurmistrz Marek Długozima spotkał się na cmentarzu z Marianem Przybylskim z trzebnickiej firmy Plast-Met, który zadeklarował wykonanie ogrodzenia po cenach preferencyjnych.

IMG_4900.jpeg

IMG_4916.jpeg