Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Biegi na orientację w Trzebnicy

W Trzebnicy odbyło się kolejne wielkie sportowe święto – III Puchar Przedwiośnia, czyli Biegi na orientację. Ta dość nietypowa dyscyplina zyskuje sobie coraz większe rzecze fanów, gdyż poza zdrowym fizycznym wysiłkiem, wymaga także wysiłku umysłowego i orientacji w przestrzeni, dostarczając przy tym dawkę adrenaliny i rywalizacji.

Ponad 200 biegaczy z Dolnego Śląska i okolicznych województw odwiedziło Gminę Trzebnica, by wziąć udział w zawodach. Na rozgrzewkę rozegrano w sobotę rano, 17 marca, biegi w Wilczynie. Dla każdego zawodnika – w zależności od wieku i poziomu zaawansowania – przygotowano odpowiednie trasy, wymagające zdobycia określonej liczby punktów w terenie.

W sobotę wieczorem natomiast odbył się, niezwykle widowiskowy dla mieszkańców Trzebnicy, bieg nocny. Wyposażeni w latarki zawodnicy musieli na podstawie specjalnie przygotowanej mapy zlokalizować ukryte punkty. Bieg rozpoczynał i kończył się na Rynku w Trzebnicy. W ostatnim dniu zawodów, przy niezwykle sprzyjającej pogodzie, w Lesie Bukowym rozegrano ostatni bieg – sztafetę. Medale, dyplomy oraz puchary w amfiteatrze pomiędzy stawami wręczał Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz Sebastian Ciesiółka Klub Sportowy Artemis Wrocław.

Szczegółowe listy wyników znajdują się na stronie Klubu Sportowego Artemis Wrocław.

 

Galeria zdjęć: (więcej zdjęć wkrótce)

_galeria_42_31_1_1_3_3_0_0_