• EN
  • DE
  • UA

Szkolenia chirurgów z trzebnickiego szpitala

Chirurdzy ze Szpitala św. Jadwigi Śląskiej, dzięki Fundacji Rozwoju Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Ręki i Chirurgii Transplantacyjnej, która zgodnie ze statutem wspiera szkolenia personelu lekarskiego i pielęgniarskiego, rozpoczęli staże w ośrodkach chirurgii ręki w Rosji i Niemczech, przygotowując się tym samym do międzynarodowego egzaminu ze specjalizacji chirurgii kończyn górnych.

- Tego typu szkolenia są dla szpitala doskonałą perspektywą rozwoju chirurgii ręki. Młodzi chirurdzy korzystając z nich zdobywają ogromną wiedzę i doświadczenie. To dla nich bezcenne, dla szpitala równieżmówi prof. Jerzy Jabłecki. – Szkolenie w jednej z wiodących klinik w Niemczech odbył już dr Tobiasz Szajerka z trzebnickiego zespołu chirurgów. Klinika znajduje się w Schwerin i kierowana jest przez dra Jacka Kotasa. Dr Szajerka brał udział również w szkoleniu w Klinice Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Ręki w Szczecinie pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Andrzeja Żyluka. Oba ośrodki współpracują ze sobą, a ich kierownicy są częstymi gośćmi w Trzebnicy dodaje profesor.

W jednym z największych instytutów - Centralnym Instytucie Traumatologii i Ortopedii w Moskwie - 3 października rozpoczął również szkolenie dr Mateusz Głód z trzebnickiego szpitala. Z inicjatywą współpracy dotyczącej szkoleń i prac naukowych wyszedł kierujący tą placówką prof. Igor Gołubiew. 

Przypomnijmy, iż Szpital im. św. Jadwigi Śl. posiada dyplom akredytacji Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki - FESSH "Hand Trauma Center". Jest trzecim ośrodkiem w Polsce posiadającym takie wyróżnienie i pełni naprzemiennie dyżur dla przypadków amputacji i ciężkich obrażeń ręki z klinikami w Szczecinie i Poznaniu.

Warto również wspomnieć, że na wniosek burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy, 19 września tytuł Zasłużony dla Gminy Trzebnica otrzymał zespół chirurgów i transplantologów z Powiatowego Szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej. Statuetkę w imieniu zasłużonych odebrał prof. Jerzy Jabłecki. Trzebniccy lekarze w 2014 roku zostali również odznaczeni przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego za zasługi dla transplantologii, bowiem trzebnicki szpital jest jednym z trzech najlepszych tego typu ośrodków w Europie i jednym z pięciu na świecie.  

 

dr Mateusz Głód.jpeg

Dr Mateusz Głód 3 października rozpoczął szkolenie w Centralnym Instytucie Traumatologii i Ortopedii w Moskwie. 

www Tobiasz Szajerka.jpeg

Dr Tobiasz Szajerka szkolił się w jednej z najlepszych klinik w Niemczech oraz w Klinice Chirurgii Ogólnej i Chirurgi Ręki w Szczecinie.

DSC_7901-1024x685.jpegSzpital im. św. Jadwigi Śl. posiada dyplom akredytacji Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki - FESSH „Hand Trauma Center”.

  • Przezacni obywatele Trzebnicy

    1. dtr-kzg-197.jpeg

    Mnóstwo gratulacji, podziękowań, wzruszeń i radości przyniosła Wielka Gala nadania tytułów – Zasłużony dla Gminy Trzebnica oraz Honorowy Obywatel Trzebnicy. Wyróżnienia przyznała Rada Miejska w Trzebnicy na wniosek burmistrza Marka Długozimy. Tytuły otrzymało 13 niezwykłych ludzi - lekarze, siostra zakonna oraz mieszkaniec partnerskiego miasta Kitzingen. Podczas uroczystości obecny by także wiceprezes Rady Ministrów Jarosław Gowin.