Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

 • EN
 • DE

Otwarcie ścieżek biegowych z Radiem Wrocław

Nowe trasy biegowe w Lesie Bukowym, dookoła Stawów Trzebnickich oraz ścieżka do nordic walkingu w okolicach Parku „Solidaności” zostały uroczyście otwarte Biegiem o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica.

Trasy powstały w ramach współpracy Gminy Trzebnica z Radiem Wrocław oraz Stowarzyszeniem Pro-Run z Wrocławia. Do tej pory ścieżki biegowe pod patronatem Radia Wrocław powstawały jedynie w stolicy Dolnego Śląska. Najnowsze trasy, ulokowane zostały na byłych terenach uzdrowiskowych, które obecnie stanowią najpiękniejsze miejsce spacerowo-rekreacyjne w Trzebnicy.

Impreza otwarcia nowych ścieżek rozpoczęła się biegiem dzieci i młodzieży, którzy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych, a trasa, którą należało pokonać biegła dookoła Stawów Trzebnickich i wynosiła 800 metrów. W głównym Biegu o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica, na dystansie 3200 metrów, zmierzyło się blisko 100 zawodników zarówno z Trzebnicy, jak i wielu innych miast. Wymagająca trasa przebiegająca przez Las Bukowy i zawierająca liczne podbiegi na wzniesienia, przypadła biegaczom do gustu. Każdy uczestnik mógł po zawodach liczyć na gorącą herbatę oraz posiłek.

Na scenie amfiteatru pomiędzy stawami nagrody zwycięzcom wręczali: Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, Prezes Radia Wrocław Tomasz Duda, Prezes Stowarzyszenia Pro-Run Jacek Jackowiak oraz Radna Rady Miejskiej oraz Przewodnicząca Komisji ds. oświaty, kultury, sportu, turystyki, rekreacji, młodzieży i współpracy międzynarodowej Krystyna Haładaj. Poza pucharami, statuetkami i dyplomami, pierwszych pięć kobiet i pięciu mężczyzn otrzymało dodatkowo od burmistrza nagrodę specjalną - bilety do Trzebnickiego Parku Wodnego „Zdrój”.

„Sportowcy, biegacze, osoby aktywnie spędzające wolny czas mogą być zadowolone. W tak pięknej okolicy, jaką tworzy Las Bukowy oraz Stawy Trzebnickie, powstała nowa atrakcja, z której mogą korzystać. Profesjonalnie wyznaczone, wymierzone oraz oznakowane trasy stanowią idealną propozycję do trenowania i dbania o swoja kondycję. Pragnę z tego miejsca podziękować przedstawicielom Radia Wrocław oraz Stowarzyszenia Pro-Run za miłą i owocną współpracę, a także zaprosić wszystkich do spróbowania swoich sił na nowych trasach.”- powiedział Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.

W związku z szeroką promocją imprezy, wielu biegaczy przyjechało do Trzebnicy z różnych części województwa, a kilku z nich nawet z województw ościennych. Zawodnicy bardzo chwalili sobie zarówno piękne położenie trasy jak i samą organizację imprezy.

Pełne wyniki końcowe:

BIEGI DLA DZIECI:

Przedszkolaki :

 1. Joanna Zawadka  - Trzebnica
 2. Kinga Nietreba  - Trzebnica
 3. Jakub Woźniak – Trzebnica
 4. Adrian Grzesiak – Mirków
 5. Kasia Krystek  - Oleśnica
 6. Michał Wiktorski  - Wrocław
 7. Jakub Nowakowski  - Trzebnica

Dziewczęta rocznik 2001

 1. Patrycja Kluga  - Trzebnica
 2. Weronika Hercuń - Trzebnica

Chłopcy rocznik 2001

 1. Aleksander Śliwiak  - Trzebnica
 2. Dariusz Krystek  - Oleśnica
 3. Bartosz Żelichowski - Trzebnica
 4. Jakub Farfura - Trzebnica
 5. Miłosz Żelichowski  - Trzebnica
 6. Jaś Wolski - Trzebnica
 7. Jakub Pancerz - Trzebnica
 8. Jakub Krzyśków – Wrocław

Dziewczęta rocznik 2000

 1. Martyna Turowska  - Lubiąż
 2. Marcjanna Korobczak - Lubiąż
 3. Wiktoria Kajdzik  - Lubiąż
 4. Katarzyna Ciesiółka - Wrocław
 5. Dagmara Dziwak - Trzebnica
 6. Julia Rafalska - Trzebnica
 7. Magdalena Zawadka - Trzebnica

Chłopcy rocznik 2000

 1. Michał Majcher

Dziewczęta rocznik 1999

 1. Małgorzata Pawlaczek – Trzebnica

Chłopcy rocznik 1999

       1. Michał Cisak  - Trzebnica

Gimnazjaliści:

       1. Patryk Dominas – Parasol Wrocław

Gimnazjalistki:

 1. Marta Sylwestrzak – Podlasie Wołów
 2. Anna Majcher – Wrocław
 3. Patrycja Mruczek – Podlasie Wołów

BIEG GŁÓWNY:

Panie:

 1. Natalia Winnicka – Politechnika Opolska
 2. Weronika Machowska  - UKS OSiR Góra Kalwaria
 3. Irena Trzęsicka  - FC Opium
 4. Maria Bogdanowicz 
 5. Magdalena Rot

Panowie:

 1. Andrzej Hazubski – LZS Trzebnica
 2. Piotr Majewski – ZG Lubin
 3. Ireneusz Jarecki  - LZS Trzebnica
 4. Piotr Chodorski  -  WKB Piast Wrocław
 5. Remigiusz Widziewicz  - WKS Śląsk Wrocław
   

Prezentujemy galerię zdjęć z Otwarcia ścieżek biegowych w Lesie Bukowym i na Trzebnickich Stawach oraz Biegu o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica, współorganiozowanych z Radiem Wrocław oraz Stowarzyszeniem Pro-Run. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników i zapraszamy ponownie na nasze nowe trasy.

_galeria_42_29_1_1_4_3_0_0_