• EN
  • DE
  • UA

Powstanie kolejna świetlica realizowana przez Gminę Trzebnica - w Brzeziu

Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę dotycząca kupna działki w miejscowości Brzezie od mieszkanki Brzezia Moniki Pienkiewicz. Teren o powierzchni 15 arów sąsiaduje z nowo powstałym placem zabaw i posłuży pod budowę nowoczesnej świetlicy wiejskiej. Kwota wykupu wyniosła 45 tys. złotych.

Zgodnie z obietnicą złożoną mieszkańcom,  podjąłem decyzję budowy kolejnej nowoczesnej świetlicy wiejskiej. W tym celu konieczne było pozyskanie odpowiedniego terenu sąsiadującego z placem zabaw i boiskiem, tak by nowa inwestycja stała się miejscem spotkań, zarówno dla najmłodszych jak i starszych mieszkańców sołectwapowiedział Burmistrz Marek Długozima i dodałnowoczesna i przestronna świetlica spełni oczekiwania tego dynamicznie rozwijającego się pod okiem sołtys Krystyny Boreckiej-Roszak sołectwa. Obecny obiekt świetlicy przekazany zostanie na harcówkę do dyspozycji harcerzy z Brzezia – zakończył burmistrz.

Warto przypomnieć, że oprócz nowoczesnego placu zabaw, w ostatni czasie Brzezie zyskało również drogę, która jak podkreślają sami mieszkańcy znacząco zwiększyła bezpieczeństwo. – Jeszcze nie nacieszyliśmy się tą inwestycją, a na horyzoncie widnieje już nowa świetlica, która pozwoli nam w jeszcze większym stopniu zintegrować nasze sołectwo. Nie można także zapominać, o nowoczesnym i bezpiecznym placu zabaw, który Gmina Trzebnica wybudowała nam w bliskim sąsiedztwie boiskapodkreśla Sołtys Krystyna Borecka-Roszak.

Gmina Trzebnica konsekwentnie realizuje projekt rozwoju wsi, dzięki czemu w 41 sołectwach powstało już wiele świetlic, placów zabaw, boisk czy dróg. Budowa nowych świetlic planowana jest także w m.in. Skarszynie, Nowym Dworze, Świątnikach, Koczurkach, Ksieginicach, Ligocie Trzebnickiej, Masłowcu, Będkowie i Kuźniczysku. 

IMG_2671.jpegPodpisanie umowy dotyczącej kupna działki w miejscowości Brzezie od pani Moniki Pienkiewicz.

IMG_2676.jpegTeren o powierzchni 15 arów sąsiaduje z nowo powstałym placem zabaw i posłuży pod budowę nowoczesnej świetlicy wiejskiej.