• EN
  • DE

Seniorzy rozpoczęli rok akademicki

W czwartek 29 września w sali RETRO Gminnego Centrum Kultury i Sportu członkowie Trzebnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który działa pod patronatem Burmistrza Gminy Trzebnica, rozpoczęli nowy rok akademicki.

Zebranych przywitała prezes UTW Irena Kahalik, podziękowała za przybycie oraz poprosiła o zabranie głosu Honorowego Patrona Uroczystości Burmistrza Marka Długozimę.

- Spotykamy się dzisiaj już po raz kolejny w tych nowoczesnych przestrzeniach Gminnego Centrum Kultury, które wielkim nakładem pracy zostały stworzone po to, by spełniać Wasze potrzeby i oczekiwania, o czym już w roku poprzednim mogliście się przekonać. Mam również nadzieję, że i w tym roku multifunkcyjność jaką cechują się nowe przestrzenie, pomoże zarówno przy organizowaniu wykładów i konferencji oraz spotkań okolicznościowych i bankietów- powiedział Burmistrz i dodał - Bardzo miło jest mi widzieć wasze zadowolone i uśmiechnięte twarze. Pamiętam początki tego uniwersytetu, kiedy go wspólnie powołaliśmy: cztery osoby, malutka sala w Ratuszu. Dziś dzięki Waszemu i gminy zaangażowaniu widzimy się w nowej i pięknie wyposażonej sali, z roku na rok coraz większym gronie studentów, z coraz to bogatszą oferta zajęć, rozpoczynamy kolejny sezon nauki. Wiem, jak potrzebne było powstanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dostrzegam ważne funkcje dla całej gminnej społeczności, które wypełnia Wasza grupa. Spełniają się one na kilku płaszczyznach – kulturalnej, edukacyjnej, ale wasze działania wypełniają też lukę dla edukacji prozdrowotnej, poszerzają wśród mieszkańców świadomość tego, jak ważny jest zdrowy styl życia w każdym wieku. Ze swojej strony mogę obiecać, że dołożę wszelkich starań by Gminne Centrum Kultury było dla was zawsze otwarte, a jego wnętrza i ludzie w nich pracujący wspierali Wasz uniwersytecki rozwój i integrację. Wierzę, że odpłacicie się nam wieloma ciekawymi pomysłami i inicjatywami wpływającymi na życie naszej Gminy. Niezwykle cieszę się z tego, że państwo rozwijają się na wielu płaszczyznach, nie tylko kulturowych, że macie również chęci do stałego samodoskonalenia. To co się u was dzieje, to także zasługa pani prezes, która jest taką lokomotywą do działania. Ma niespożytą energię i mnóstwo pomysłów. Z mojej strony możecie zawsze liczyć jak do tej pory na wsparcie finansowe, jak chociażby zakup nowych strojów czy dofinansowania wyjazdów do opery oraz innych aktywności.- zakończył Burmistrz.

Podczas uroczystości odbyło się wiele ciekawych prelekcji, w tym wygłoszona przez ks. Jerzego Morańskiego SDS. Swój występ miał również Teatr Tańca Współczesnego „Impresja” UTW. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem oraz omówieniem planów na nadchodzący rok akademicki. Słuchacze, a jest ich sporo, bo prawie 200,  będą mogli skorzystać aż z ośmiu różnego rodzaju warsztatów i to bezpłatnie. Najważniejszym i jedynym warunkiem jest jedynie obecność. Nie należy także zapominać, że co roku działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku wspiera finansowo burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.