• EN
  • DE

Inwestycje na wioskach

Trwają prace remontowe i budowlane na wioskach w Gminie Trzebnica. Niebawem mieszkańcy Skoroszowa będą mogli cieszyć się nowo wyremontowaną świetlicą wiejską, natomiast w Marcinowie dobiega końca budowa chodnika.

    - Te inwestycje są głównie zasługą sołtysów, którzy z wielkim zaangażowaniem dbają o interesy swoich mieszkańców - mówił burmistrz Marek Długozima wizytując obie wsie.Staram się wspierać każdą inicjatywę na szczeblu sołeckim oraz konsekwentnie realizuję projekt rozwoju 41 sołectw w naszej gminie. Dzięki temu powstało już wiele świetlic, placów zabaw, boisk i dróg, które z pewnością dobrze służą mieszkańcom tych sołectw - dodał.

    W Skoroszowie trwa remont świetlicy, gdzie powstaje nowa scena wraz z zapleczem kuchennym. W planach jest również przedłużenie chodnika w stronę Trzebnicy oraz budowa drogi lokalnej na wyjeździe ze Skoroszowa w kierunku Milicza. Sołtys Skoroszowa Anna Maśluk jest bardzo zadowolona z postępu prac: - Ciszę się, że niedługo mieszkańcy wioski będą mieli wspaniałe miejsce spotkań i integracji. Mam nadzieję, że te zmiany przyczynią się do rozwoju naszej społeczności lokalnej za co dziękuję burmistrzowi.

    W Marcinowie z kolei trwają prace związane z budową chodnika przy świetlicy wiejskiej, którego wykonawcą jest firma Brukarstwo „Krzak” z Trzebnicy. W wiosce zaplanowano także budowę boiska wielofunkcyjnego oraz drogi wewnętrznej wraz z chodnikami. - Jestem bardzo zadowolona ze współpracy  z burmistrzem. Inwestycje prowadzone na terenie naszej wioski w znaczący sposób wpłyną na bezpieczeństwo mieszkańców i rozwój wsi - mówi sołtys Marcinowa Anna Nowaczek.

W ramach inwestycji na wioskach zostanie także położona nakładka na drodze z Marcinowa do  Rzepotowic na odcinku 1 kilometra.