• EN
  • DE

Mistrzowskie ślizgi w Skoroszowie

W dniach 9 - 11 września w Skoroszowie odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Ślizgów. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Marek Długozima.

Zawody przeprowadzone zostały na stawach Gospodarstwa Rolnego Janusza Cielenia w Skoroszowie. Całą sobotę oraz niedzielę trwały wyścigi o tytuł mistrza w każdej klasie. Udział wzięli modelarze z różnych regionów Polski, także grupa modelarzy z Trzebnicy.

- Ta mało popularna dziedzina sportów modelarskich, jaką są modele pływające, znalazło się jednak spore grono kibicówmówi Andrzej Dufrat. Na zawody przybyła liczna grupa uczniów z opiekunką, wychowawczynią Lidią Kędziorą ze Szkoły Podstawowej z Kuźniczyska. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały modele, ich budowę, jak i same wyścigi.

Zawody rozgrywane były w klasach FSR-H i 0 oraz SFR-H i 0. W niedzielę miał miejsce finał zawodów. Wśród młodzieży, która stawia pierwsze kroki w modelarstwie, 3. miejsce zdobył w klasie "Standard" junior - Filip Gajski, z sekcji modelarskiej Gminnego Centrum Kultury i Sportu, prowadzonej przez Stefana Widurskiego. On również wystąpił w roli zawodnika i zdobył 2. miejsce w klasie "Standard" senior. Dobrze zapowiadający się juniorzy z sekcji - Mateusz Wichłacz i Sebastian Trybek, mieli mniej szczęścia, i choć Sebastian popłynął bardzo dobry wyścig, i był drugi, to w ogólnej klasyfikacji zabrakło punktów do podium. Wysoką klasę zaprezentował nam Adam Hara,który w pięknym stylu w kat. senior "Standard" zdobył tytuł Mistrza Polski-2016.

Natomiast nasza dwukrotna srebrna medalistka Mistrzostw Europy w Jaworze - Weronika Okuniewicz po awarii modelu, zajęła 4. miejsce. Pogoda dopisała. Były medale, puchary ,dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Organizatorzy - Marcin Okuniewicz, Ryszard Dziergwa, Adam Hara oraz Andrzej Dufrat dziękują za pomoc przy organizacji tej imprezy panu burmistrzowi Markowi Długozimie oraz państwu Bożenie i Januszowi Cieleniom.