Wniosek o preferencyjny zakup węgla - dowiedz się więcej  |  Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON. WT. CZW.: 7:30-15:30  ŚR.: 7:30-16:00  PT.: 7:30-15:00   

  • EN
  • DE
  • UA

Niecodzienna wizyta w Trzebnicy

Na zaproszenie Burmistrza Marka Długozimy w ostatnim czasie odwiedził Trzebnicę Jarosław Gowin, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego i jednocześnie prezes ugrupowania Polska Razem Zjednoczona Prawica.

 

Razem z Piotrem Dytko, prezesem KGHM Cuprum i jednocześnie radnym Sejmiku Dolnośląskiego oraz Sergiuszem Kmiecikiem, także radnym Sejmiku Dolnośląskiego odwiedzili Szkołę Muzyczną oraz nowo wybudowaną Szkołę Podstawową nr 2. Nowe obiekty prezentował Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima. W spotkaniu uczestniczyli również  sekretarz Daniel Buczak oraz przewodniczący rady Mateusz Stanisz. Wicepremier był pod ogromnym wrażeniem rozwoju miasta i rozmachu  inwestycji w Trzebnicy – Do niedawna Trzebnica kojarzyła mi się głównie z dwiema rzeczami – sanktuarium św. Jadwigi oraz szpitalem. Dzięki współpracy z burmistrzem przekonałem się, że Trzebnica to dużo, dużo więcej. Przede wszystkim jest to miasto wspaniałych ludzi. Te dobre czyny widać choćby w tym miejscu, czyli centrum kultury – ośrodku na miarę XXI wieku. Ala takich miejsc jest więcej – choćby Szkoła Muzyczna, którą odwiedziłem razem z Burmistrzem, czy otwarta niedawno przychodnia zdrowia. Rozwój miasta to przede wszystkim zasługa Burmistrza. Trzebnica to miasto jednego z najlepszych samorządowców w Polsce Burmistrza Marka Długozimy, samorządowca z krwi i kości. Wicepremier wypowiedział się także na temat uroczystej Gali Honorowych i Zasłużonych dla Gminy Trzebnica, w której uczestniczył Gala jest dla mnie ważna z dwóch powodów – naukowego oraz współpracy transgranicznej. Ogromny potencjał chirurgów – najpierw pod kierunkiem prof. Kocięby, a teraz prof. Jabłeckiego – stawia tę naukę na wysokim, ogólnoświatowym poziomie. Druga bardzo ważna kwestia to budowanie relacji z naszym sąsiadem, i to na najniższym szczeblu. W tych trudnych czasach jest to bardzo istotne.

Wizyta była możliwa dzięki osobistemu zaangażowaniu byłego dyrektora szpitala i obecnego prezesa KGHM Cuprum Piotra Dytko.

 

Na zdjęciu Burmistrz Marek Długozima wraz z Wiceprezesem Rady Ministrów Jarosławem Gowinem.

Na zdjęciu Burmistrz Marek Długozima wraz z Wiceprezesem Rady Ministrów Jarosławem Gowinem.

 

Na zdjęciu począwszy od prawej: Burmistrz Marek Długozima, radny Sejmiku Dolnośląskiego Sergiusz Kmiecik, Wicepremier Jarosław Gowin, przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Stanisz, prezes KGHM Cuprum Piotr Dytko oraz sekretarz Gminy Trzebnica Daniel Buczak.

Na zdjęciu począwszy od prawej: Burmistrz Marek Długozima, radny Sejmiku Dolnośląskiego Sergiusz Kmiecik, Wicepremier Jarosław Gowin, przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Stanisz, prezes KGHM Cuprum Piotr Dytko oraz sekretarz Gminy Trzebnica Daniel Buczak.