• EN
  • DE

Browar rzemieślniczy w Trzebnicy

Cztery Ściany, ta nazwa powinna zapisać się w pamięci miłośników dobrego piwa z browarów rzemieślniczych – tym bardziej,  że mówimy tu o nowo powstałym browarze z Trzebnicy. Wraz z dynamicznym rozwojem naszej Gminy, postępuje również rozwój strefy gastronomicznej. Już teraz możemy cieszyć się smakami potraw m.in. z Włoch czy z Czech, a także kojarzącymi się z nimi lokalnymi trunkami. Ale dzięki Wojciechowi Ścianie i jego żonie Karolinie, już niebawem to nasze miasto może być kojarzone ze smakiem oryginalnego piwa.

Skąd pomysł na nazwę? Jak łatwo się domyśleć pochodzi ona od nazwiska właścicieli browaru. A skąd pomysł na oryginalny biznes? Jak mówi nam pan Wojciech to bardziej pasja niż biznes, od zawsze interesowało mnie piwowarstwo, a wraz z tym browarem mogę spełnić jedno ze swoich marzeń. Nie jest to prosta ani też tania pasja, ale cały proces daje wiele radości. Obecnie warzymy dwa rodzaje piw Amerykańską Pszenicę i American Pale Ale.

Na zaproszenie właścicieli, browar odwiedził burmistrz Marek Długozima wraz z Jakubem Szurkawskim Naczelnikiem  Wydziału Promocji – zawsze staram się wspierać inicjatywy mieszkańców. Tym bardziej doceniam trud i ogrom pracy włożonej w przygotowanie procesu produkcji powiedział burmistrz i dodałmam nadzieję, że smak tu produkowanego piwa stanie się na lata kolejną, po cydrze  z trzebnickich jabłoni, wizytówką naszego miasta.

Burmistrz Marek Długozima zaproponował również, by piwo produkowane w browarze było dostępne także w Gminnej Art  Kawiarni znajdującej się przy Gminnym Centrum Kultury. Na zakończenie spotkania Pan Wojciech przekazał burmistrzowi pamiątkową koszulkę.