Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Deichmann Mini Mistrzostwa Europy 2012 w Trzebnicy

Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami Trzebnica może stać się sportową stolicą dla ponad 400 dzieci z całej Polski podczas Finału Finałów Deichmann Mini Mistrzostw Europy 2012, które odbędą się w tym roku, pomiędzy 15 a 17 czerwca.

Mini Mistrzostwa Europy pod patronatem firmy Deichmann, organizowane przez Stowarzyszenie Kochamy Sport, odbywają się regularnie od 2006 roku i są przeznaczone dla dziewczynek i chłopców w wieku od 7 do 11 lat. To sportowe wydarzenie cieszy się ogromną popularnością i prestiżem. W tym roku, w czasie, gdy na polskich i ukraińskich stadionach rozgrywane będą mecze podczas Mistrzostw Europy EURO 2012, Trzebnica będzie gościła ponad 400 dzieci z całej Polski, które wcielą się w narodowe drużyny krajów europejskich i walczyć będą na Trzebnickim Stadionie Miejskim „Fair Play Arena” o złoty medal.

28 lutego, Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz Prezes Stowarzyszenia Kochamy Sport Tomasz Kucharski, podpisali List Intencyjny, w którym wstępnie określone zostały warunki współpracy. Szczegółowe warunki współorganizacji ogólnopolskich zawodów sportowych dla dzieci w Trzebnicy, określone zostaną w połowie marca.

„Trzebnica – Gmina wspierająca sport, jak widać nie jest to tylko hasło, ale rzeczywistość, którą to stwierdzenie doskonale opisuje. Jako jednostka samorządowa robimy bardzo wiele dla propagowania aktywnego spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież oraz całe rodziny. Wsparcie to widoczne jest zarówno w budowaniu i modernizowaniu infrastruktury sportowej, jak i w organizacji wielu imprez o charakterze rekreacyjnym. Mini Mistrzostwa Europy, to piękne wydarzenie, wręcz święto sportu, które odbędzie się w naszym mieście. Już teraz zapraszam wszystkich serdecznie do śledzenia tej sportowej rywalizacji!” - powiedział Burmistrz Gminy Trzebnica, Marek Długozima.

 IMG_2188.jpeg
Podpisanie Listu Intencyjnego w sprawie organizacji Finału Finałów Deichmann Mini Mistrzostw Europy 2012 w Trzebnicy przez Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimę, Prezesa Stowarzyszenia Kochamy Sport Tomasza Kucharskiego, w obecności działacza sportowego Sławomira Komisarczyka oraz Sekretarza Gminy Daniela Buczaka.