• EN
  • DE

Podwójny sukces zawodniczki z Trzebnicy

Po raz kolejny trzebniczanka Weronika Okuniewicz pokazała wielki talent i determinację. Podczas tegorocznych Mistrzostw Europy modeli pływających i wyścigowych w klasie FSR-VHO, które odbyły się 16 lipca w Jaworze, młoda zawodniczka dwukrotnie stanęła na podium. Burmistrz Marek Długozima zaprosił młodą trzebniczankę do Urzędu Miejskiego, by pogratulować sukcesu.

 

         W tym roku w zawodach wzięło udział 150 najlepszych zawodników z 12 krajów. Oficjalne otwarcie mistrzostw miało miejsce na jaworskim rynku, a uroczystego wciągnięcia polskiej flagi na maszt dokonali medaliści Mistrzostw Świata, w tym Weronika Okuniewicz, która w 2015 roku zdobyła tytuł II wicemistrzyni świata w klasie 7,5 junior. Przez następne 10 dni zawodnicy rywalizowali o wejście do finału - każdy w swojej klasie.  Piątego dnia zawodów uczestnicy mieli okazję zobaczyć pokazowy wyścig modeli klasy STD, w którym wzięli udział juniorzy: Mateusz Wichłacz i Filip Gajski, jak i seniorzy: Adam Hara oraz Stefan Widurski. Występ w pokazowych zawodach na pewno mogą zaliczyć do udanych Adam Hara, który zajął drugie, a także Filip Gajski, który był trzeci.

Zawodniczce z Trzebnicy udało się zakwalifikować do najlepszej 12-stki w dwóch klasach: 3,5 oraz 7,5. Finał juniorów Mistrzostw Europy odbył się w sobotę 23 lipca. W pierwszym wyścigu finałowym w klasie 3,5 po zaciętej walce łódka naszej zawodniczki dotarła do mety na drugim miejscu. Zaraz po pierwszym wyścigu Weronika wystartowała w drugim finale, tym razem w klasie 7,5. To właśnie w tej kategorii trzebniczanka ma największe osiągnięcia. W trakcie tego wyścigu również nie zabrakło rywalizacji pomiędzy uczestnikami. Jednak i tym razem zmagania opłaciły się i finał Weronika zakończyła na drugiej pozycji. – Na ostatnim treningu z tatą znacząco poprawiliśmy prędkość łódki, dlatego miałam pewność, że będę mogła atakować moich rywali - powiedziała Weronika.  Po emocjonujących wyścigach nadszedł czas na świętowanie. – Tradycją jest, że zaraz po biegu najlepszych zawodników trzeba wrzucić do wody wraz ich zwycięskimi łódkami. Moi koledzy z kadry również zafundowali mi taką "zwycięską kąpiel" – dodała zawodniczka. 

         Po biegach finałowych wszyscy zawodnicy udali się z powrotem na rynek Jaworski, by uczestniczyć w ceremonii zakończenia zawodów oraz wręczenia medali najlepszym zawodnikom. Weronika ponownie doświadczyła zaszczytu wystąpienia w poczcie sztandarowym. – Tegoroczne Mistrzostwa Europy były dla mnie bardzo udane. Jestem szczęśliwa, że osiągnęłam kolejny sukces, który motywuje mnie do jeszcze większego wysiłku – podkreśliła Weronika.

– Za moimi osiągnięciami kryje się wiele osób. Dziękuję przede wszystkim mojemu tacie, bez którego nie byłoby tych sukcesów. Za poświęcony czas i pieniądze niezwykłą wiarę i motywację, wspólną radość i wspomnienia. I tak w kolejności dziękuję: instruktorowi panu Andrzejowi Dufratowi, z którym stawiałam pierwsze kroki i zdobyłam 2 razy Mistrzostwo Polski oraz 5-krotnie Wicemistrzostwo Polski. Mojemu mechanikowi panu Krzysztofowi Kozimorowi, z którym zdobyłam już 3 tytuły za szybkie starty i panu Ryszardowi Dziergwie za przygotowanie najlepszych silników. Moim dziadkom za wspaniały doping i wiarę. Wielkie podziękowania składam również burmistrzowi Markowi Długozimie za wsparcie oraz przyznane mi stypendium sportowe, dzięki któremu mogę rozwijać swoje łódki i lepiej przygotowywać się do zawodów.

 

Na zdjęciu Weronika Okuniewicz wraz ze zwycięską łódką.

Na zdjęciu Weronika Okuniewicz wraz ze zwycięską łódką.

W Urzędzie Miejskim w Trzebnicy z dwukrotną medalistką tegorocznych Mistrzostw Europy modeli pływających i wyścigowych - Weroniką Okuniewicz - spotakł się burmistrz Marek Długozmia. W spotkaniu uczestniczyli również naczelnik  wydziału promocji Jakub Szurkawski oraz ojciec zawodniczki Marcin Okuniewicz.

W Urzędzie Miejskim w Trzebnicy z dwukrotną medalistką tegorocznych Mistrzostw Europy modeli pływających i wyścigowych spotakł się burmistrz Marek Długozmia. W spotkaniu uczestniczyli również naczelnik  wydziału promocji Jakub Szurkawski oraz tata Weroniki.

Na zdjęciu medale oraz dyplom od Ministerstwa Sportu i Turystyki, które zdobyła Weronika.

Na zdjęciu medale oraz dyplom od Ministerstwa Sportu i Turystyki, które zdobyła Weronika.