• EN
  • DE

Powstaje park dla psów

Rozpoczęły się prace związane z budową parku dla psów, który powstanie przy ul. Leśnej w okolicy Lasu Bukowego i Stawów Trzebnickich – w niecce, gdzie kiedyś znajdował się plac zabaw kompleksu sanatorium. Umowa na budowę wspomnianego parku została podpisana przez burmistrza Marka Długozimę 19 sierpnia. Wykonawcą inwestycji jest firma FreeKids.

Trwa pierwsza faza budowy. Teren inwestycji wizytował Burmistrz Marek Długozima wraz z Naczelnikiem Wydziału Architektury i Urbanistyki Joanną Bębenek oraz  Moniką Białas z Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego.

- Projekt parku dla psów w 2014 roku znalazł się na liście zadań do wykonania w ramach budżetu obywatelskiego, zgłoszonego przez Trzebnicki Klub Psa, jednak nie otrzymał wystarczającej liczby głosów. Z uwagi na to, że realizacja takiego projektu nie wymaga zbyt dużego nakładu finansowego, a sam pomysł jest ciekawy, postanowiłem dać mu szansę – powiedział Burmistrz Marek Długozima i dodał - chętnie wspieram inicjatywy, które służą zaspokajaniu potrzeb nie tylko mieszkańców, ale także ich zwierząt. Przypomnę, że w czerwcu Gmina Trzebnica współorganizowała zawody Pucharu Polski w Dogtrekkingu, a 8 października odbędą się gminne zawody w tej dyscyplinie, połączone z oficjalnym otwarciem parku. Już teraz serdecznie zapraszam na to wydarzenie.

Obecnie prowadzone są prace ziemne, wykonywane są betonowe nabrzeża oraz montowana instalacja oświetleniowa. Na terenie parku dla psów znajdą się różnego rodzaju urządzenia treningowe w postaci drewnianych przeszkód, płotków, kładek, ścianek czy opon. Ponadto zwierzęta będą miały do dyspozycji dwa tunele oraz slalom. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu użytkowników cały obszar zostanie ogrodzony i oświetlony. Natomiast dla opiekunów psów zaplanowano ławki, kosze na śmieci oraz pojemniki na odchody zwierząt. Zakończenie inwestycji przewidziano na koniec września.