Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Interaktywna nauka i zabawa dla najmłodszych

Na początku bieżącego roku wzbogaciliśmy ofertę opracowań turystycznych Gminy Trzebnica, o nową publikację – Rodzinny Przewodnik, który w ciekawy i przystępny sposób przekazuje informacje najważniejsze o dawnej i obecnej historii miasta i gminy, miejscach, wydarzeniach oraz mieszkańcach. Wraz z opracowywaniem tradycyjnego przewodnika powstała również wersja interaktywna, która jest nowoczesną formą nauki i zabawy dla wszystkich mieszkańców, turystów i gości odwiedzających nasze okolice. Wersja ta została dołączona do unowocześnionej i wzbogaconej o nowe elementy interaktywnej mapy miasta i gminy. Zawiera ona również wersję PDF nowego przewodnika.

Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z interaktywnym opracowaniem, które zostało skierowane do całych rodzin, a szczególnie do najmłodszych (nie tylko z terenu naszej gminy), którzy lubią odkrywać nowe miejsca i dobrze się bawić. Każdy niezależnie od wieku znajdzie tam coś dla siebie. Urozmaicając swój wolny czas można, skorzystać z nowych multimedialnych narzędzi i zagrać w grę, wydrukować i pokolorować rysunek lub zapoznać się z najciekawszymi informacjami o naszym mieście i gminie.

Wersję interaktywną można znaleźć po kliknięciu na baner: Interaktywna mapa miasta i gminy, po prawej stronie na naszej stronie internetowej www.trzebnica.pl. Przystępując do przygotowania założeń do wersji interaktywnej przewodnika celem najważniejszym było stworzyć opracowanie, które uczy i bawi najmłodszych w ciekawy sposób oraz przekazuje historię, wybrane zabytki i ciekawe miejsca gminy. Wersja interaktywna przewodnika jest prosta w użytkowaniu, zawierająca elementy zabawy dla najmłodszych, jak również różne informacje dla starszych. W oparciu o teksty z tradycyjnego przewodnika przygotowano ciekawy quiz: Co wiesz o Gminie Trzebnica? Po rozwiązaniu quizu można sprawdzić swoje wiadomości lub uzupełnić wiedzę z załączonej wersji PDF. Opracowano specjalne kolorowanki z rysunkami zabytków i charakterystycznymi miejscami gminy, jak również zebrano najważniejsze informacje o mieście i gminie w formie ilustrowanych ciekawostek. Wszystkie materiały można będzie wydrukować. W tej chwili trwają ostatnie prace nad zakończeniem prac nad graficzną stroną gier planszowych. Dostępne będą trzy gry: rodzinna wyprawa – zostań podróżnikiem oraz wyścigi po gminie – bądź najszybszy. Powstanie również gra memory dla najmłodszych. Do wspólnej zabawy potrzebne będą tylko wydrukowana plansza gry, kostka, pionki i dobry humor.

IMG_1939_small.jpeg
Jedną z dostępnych atrakcji jest możliwość wydrukowania kolorowanek dla dzieci.

Mapa interkatywna

Strona dedykowana dzieciom
 

Trzebnica_loga_unijne_small.jpeg