#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Lalki niosące pomoc

Bardzo ciekawy projekt „Wszystkie kolory Świata” pod patronatem UNICEF, w który włączyła się Szkoła Podstawowa nr 2 z Trzebnicy, ma na celu zbiórkę pieniędzy dla dzieci Trzeciego Świata oraz naukę tolerancji dla innych kultur.

Lalki wykonane zostały przez dzieci według wzoru przekazanego przez UNICEF. Każdy mógł wybrać obszar kulturowy, który laleczka ma reprezentować – i tak powstali przedstawiciele niemal całego świata, wyposażeni w akt urodzenia przygotowany przez autorów. Przepiękne dzieła, jakie zostały wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy, w wyniku akcji prowadzonej przez nauczycielki Krystynę Wielgo oraz Pauline Pierchorowicz-Rączkę, przez klika dni można podziwiać w Urzędzie Miejskim, natomiast 24 lutego, w trzebnickiej sali kinowej, o godzinie 16.30 rozpocznie się aukcja – cena minimalna wynosi 10 zł. Zebrane pieniądze przekazane zostaną na działania prowadzone przez UNICEF dla dzieci z Sierra Leone.

Jak zapewniają organizatorzy, „uszycie zabawki jest niezwykle proste, a uczy postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazuje, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne”.

IMG_1752.jpeg
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy Grażyna Kantecka z dumą prezentuje piękne lalki, wykonane przez uczniów.

IMG_1669.jpeg
Lalki przygotowane zostały z wielką dbałością o szczegóły, aby jak najlepiej odzwierciedlały kulturę czy kraj, które reprezentują.

IMG_1744.jpeg
Wystawa lalek w Urzędzie Miejskim cieszy się dużym zainteresowaniem.