• EN
  • DE

SP 2 – prace przy budowie boiska ruszyły

Trwa budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2. Wykonawcą inwestycji jest trzebnickie przedsiębiorstwo KONSORCJUM LIDER - BUDMEL KORTY, BOISKA SPORTOWE Tomasz Molus oraz partner Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ARKADIA Sp. z o.o. Koszt budowy wyniesie 1 milion 347 tys. złotych.

Wspomniane boisko wielofunkcyjne, będzie obiektem na miarę kompleksu edukacyjnego Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej, przy których powstanie. Oprócz nawierzchni do uprawiania sportów drużynowych, takich jak koszykówka, siatkówka czy piłka ręczna, znajdzie się tam bieżnia sprinterska sześciotorowa i długodystansowa bieżnia okrężna czterotorowa, stanowisko do skoku wzwyż, skocznia do skoku w dal oraz rzutnia do pchnięcia kulą. Obecnie prowadzone są prace ziemne, a teren przygotowywany jest pod właściwą budowę.

Cieszę się z podjętej decyzji, ponieważ powstające boisko wielofunkcyjne jest wywiązaniem się z obietnicy, którą złożyłem dzieciom uczęszczającym do Szkoły Podstawowej nr 2 oraz ich rodzicom. Jest ono kolejną inwestycją w edukację i sport, uzupełni tym samym istniejący kompleks edukacyjny o obiekt będący nowoczesną kuźnią talentów lekkoatletycznych – powiedział Burmistrz Marek Długozima wizytując teren prowadzonych prac – roboty przebiegają sprawnie, więc już niebawem dzieci będą mogły cieszyć się tym nowym obiektem sportowym. Jednak to nie koniec inwestycji przy Szkole Podstawowej nr 2, bowiem już niebawem rozpoczniemy prace nad nowoczesną halą widowiskowo-sportową, która będzie kolejną wizytówką Gminy Trzebnica i posłuży jeszcze lepszemu rozwojowi i promocji sportuzakończył.

Warto dodać, że w ramach rozwoju kompleksu edukacyjnego mieszczącego się w sąsiedztwie Trzebnickich Stawów, zbudowane zostanie również przedszkole wraz ze żłobkiem, w których, według wstępnych ustaleń, znajdzie się pięć oddziałów przedszkolnych z miejscem dla 125 dzieci oraz trzy oddziały żłobkowe, które przyjmą aż 80 dzieci.

 

 

 

Zobacz także: