Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Prace nad utworzeniem ścieżek biegowych w Trzebnicy

Zgodnie z harmonogramem, projekt utworzenia nowych ścieżek biegowych w Trzebnicy, wszedł już w decydująca fazę. Pod koniec stycznia odbyła się wizja w terenie, mająca na celu przejście tras zgodnie z mapą oraz ich zmierzenie. Uroczyste otwarcie tras zaplanowano na 11 marca 2012 r.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Trzebnicy, Radia Wrocław, Stowarzyszenia Pro-Run z Wrocławia, Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu oraz Nadleśnictwa Oborniki Śląskie. Ostatecznie w terenie wyznaczono dwie trasy biegowe – pętla zgodna z już istniejącymi ścieżkami lasu o długości 3200 metrów oraz pętla dookoła stawów o długości 1100 metrów. Jednocześnie ustalono, że wyznaczona zostanie także trasa, przeznaczona dla osób uprawiających nordic walking, która prowadzić będzie ze Stawów Trzebnickich koło kompleksu boisk sportowych Orlik 2012 do Parku Solidarności. Wszystkie trasy będą specjalnie oznakowane tabliczkami kierunkowymi, informacyjnymi, łącznie z mapą i przebiegiem tras oraz zawierającymi liczbę kilometrów.

Nowe przedsięwzięcie wzbogaci ofertę istniejących terenów biegowych regionu Dolnego Śląska. Atutem nowych tras jest cisza, spokój, ale również charakterystyczny pagórkowaty teren, który jest znakomitą alternatywą dla ciągłego biegania po płaskich już istniejących szlakach.

Już dziś zapraszamy na uroczyste otwarcie tras biegowych w Trzebnicy, które odbędzie się 11 marca br. Nowe trasy znajdować się będą na obszarze przedwojennego uzdrowiska oraz zrewitalizowanych terenów Lasu Bukowego i Stawów Trzebnickich. Nowe trasy, nowoczesne tereny rekreacyjne oraz bliskie sąsiedztwo nowoczesnego Aquaparku z licznymi atrakcjami jest dodatkowym magnesem przyciągającym turystów i gości z całego regionu.

Zbliżająca się impreza biegowa będzie wspaniałym sprawdzianem przed rozpoczynającym się nowym sezonem biegowym, między innymi przed trudną trasą Półmaratonu Ślężańskiego. Już dzisiaj zapraszamy na wspólne bieganie w niedzielne przedpołudnie – start o godz. 12.00 w okolicach Stawów Trzebnickich – brama wejściowa do Lasu Bukowego. Impreza skierowana jest do wszystkich amatorów biegania oraz profesjonalnych biegaczy, a także do wszystkich, którym zależy na zdrowiu i prowadzeniu aktywnego trybu życia. Uczestnicy będą mogli pokonać dystans malowniczej trasy biegowej, gdzie rozegrany zostanie Bieg o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica, który oficjalnie otworzy nową atrakcję miasta. Wcześniej, o godzinie 11.00, rozegrane zostaną zawody dla dzieci.

IMG_9793_small.jpeg
Spotkanie przedtawicieli Urzędu Miejskiego w Trzebnicy, Radia Wrocław, Stowarzyszenia Pro-Run, Trzbenickiego Centrum Kultury i Sportu oraz Nadleśnictwa Oborniki Śląskie podczas wizji w terenie miało na celu wyznaczenie tras biegowych po terenach rekreacyjnych Trzebnicy.

IMG_9777.jpeg
Wszystkie trasy będą specjalnie oznakowane tabliczkami kierunkowymi, informacyjnymi, łącznie z mapą i przebiegiem tras oraz zawierającymi liczbę kilometrów.

ŚCIEZKI BIEGOWE na www.jpeg 
Plan ścieżek biegowych i spacerowych.