Wniosek o preferencyjny zakup węgla - dowiedz się więcej  |  Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON. WT. CZW.: 7:30-15:30  ŚR.: 7:30-16:00  PT.: 7:30-15:00   

  • EN
  • DE
  • UA

Pierwsze warsztaty New York Jazz Masters in Trzebnica za nami

Za nami pierwsze zajęcia w ramach Międzynarodowych Warsztatów New York Jazz Masters in Trzebnica. Warsztaty muzyczne to bardzo istotny element kształcenia młodych muzyków. Stanowią one doskonałe uzupełnienie już obranej przez adeptów jazzu drogi kształcenia, jaką mogą być szkoły oraz akademie muzyczne. Gminna Szkoła Muzyczna oraz Gminne Centrum Kultury goszczą w swych murach wybitnych muzyków zarówno wykładowców z najlepszych uczelni Stanów Zjednoczonych jak i młodych, zdolnych uczniów chętnych doskonalić swój talent.

 

Warsztaty zgromadziły blisko 80 pasjonatów muzyki, którzy do Trzebnicy przyjechali z całego świata. Kadrę stanowią znakomici zagraniczni muzycy: Judy Niemack – wokal, Dave Douglas – trąbka, Greg Osby – saksofon, Mark Soskin – pianino, Rory Stuart – gitara, Matt Penman – bass oraz Greg Hutchinson – perkusja. Uczestnicy biorą udział w zajęciach grupowych, a także indywidualnych gdzie pod bacznym okiem swych mistrzów nabywają nowych umiejętności. Ćwiczenia odbywają się w salach Szkoły Muzycznej, w przestrzeniach Sali Widowiskowej, a także na scenie artKawiarni gdzie akustyka i klimat miejsca bardzo sprzyja tego typu wydarzeniom.

Stałym elementem każdego dnia jest koncert w porze Lunchu oraz Jam Session odbywające się w artKawiarni mieszczącej się przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Uczestnicy dzięki intensywnym i praktycznym zajęciom oddają się wspólnie improwizacji dostarczając nam tym samym niezwykłych emocji i dźwięków. Te niezapomniane chwile na długo zapadną im w pamięci.

Warsztaty zorganizowane zostały dzięki współpracy Echomusic Art Management z Wrocławia oraz Gminy Trzebnica i są jednym z wydarzeń odbywających się w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Przed nami jeszcze Finałowy Koncert Międzynarodowych Warsztatów New York Jazz Masters in Trzebnica, który odbędzie się 15 sierpnia na scenie między stawami przy ul. Leśnej, podczas którego wystąpią zarówno uczestnicy warsztatów, jak również wykładowcy – mistrzowie muzyki improwizowanej z Nowego Jorku. Tym samym namiastka tego legendarnego miasta – kolebki światowego jazzu, będzie do zobaczenia – a przede wszystkim do usłyszenia w Trzebnicy. W dodatku całkiem za darmo! Nie można tego przegapić, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do udziału! Startujemy o godz. 17:00.