Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Jaźwiny zwycięzcami Turnieju Sportowego Świetlic Opiekuńczo-Wyhcowawczych

W sobotę, 18 lutego, w hali przy ulicy Kościelnej odbył się Turniej Sportowy Świetlic Opiekuńczo-Wychowawczych. W Gminie Trzebnica działa kilkanaście takich oddziałów, skupiających liczną grupę dzieci. Turniej jest okazją do zdrowej, sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim do integracji dzieci i młodzieży.

W tym roku do turnieju przystąpiło osiem świetlic: Ratusz, Maciejki, Szkoła Podstawowa nr 2 z Trzebnicy, Biedaszków Mały, Masłowo, Kuźniczysko, Ujeździec Wielki, Jaźwiny oraz drożyna ZHP Rzepotowice. Zwycięskie Jaźwiny wyprzedziły świetlicę w Masłowie zaledwie o 1,5 punktu, zdobywając nagrodę główną ufundowaną przez Burmistrza Gminy Trzebnica – dwugodzinny pobyt dla całej grupy w Trzebnickim Parku Wodnym „Zdrój” oraz komplet akcesoriów do pływania. Rywalizacji w każdej konkurencji towarzyszył doping wszystkich zebranych uczestników. Trzecie miejsce zajęła świetlica z Ujeźdźca Wielkiego.

Każda drużyna otrzymała dyplom oraz nagrody, natomiast każde dziecko obdarowane zostało upominkami w postaci elastycznych ołówków z breloczkiem oraz ciepłym posiłkiem w przerwie zawodów. Większość konkurencji polegała na sportowej rywalizacji całych drużyn. Imprezę po mistrzowsku prowadził trener Andrzej Kędzierski, natomiast zawodniczki Gaudii wykazały się w organizacji konkurencji oraz sędziowaniu. Nie zabrakło także zadań dotyczących profilaktyki, np. ułożenie wierszyka z hasłami zniechęcającymi do zażywania różnego rodzaju używek, które zostaną zaprezentowane w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy.

 IMG_1767.jpeg
Porządna rozgrzewka rozpoczęła doskonałą zabawę, prowadzoną przez trenera Andrzeja Kędzierskiego, sędziego głównego Sławomirę Gniadek oraz zawodniczki Gaudia Trzebnica.

IMG_1871.jpeg
Drużynowe konkurencje sportowe rozgrywano przy głośnym dopingu publiczności.

IMG_1822.jpeg
Rywalizacja w każdej z konkurencji była bardzo zacięta.