• EN
 • DE
 • UA

Nowoczesne Gminne Centrum Medyczne TRZEBNICA-ZDRÓJ już otwarte!

Kolejne marzenie Trzebniczan spełniło się wraz z otwarciem nowoczesnego Gminnego Centrum Medycznego TRZEBNICA-ZDRÓJ. W piątek 29 lipca Burmistrz Marek Długozima wspólnie z Elżbietą Rezler prezesem nowego Centrum Medycznego oraz Jadwigą Żmudą-Adamską prokurentem zarządu, przeciął symboliczną wstęgę, otwierając tym samym przychodnię i wprowadzając opiekę medyczną w Gminie Trzebnica na nowy, wyższy poziom.

W 2014 roku, zgodnie ze złożoną wcześniej obietnicą, burmistrz Marek Długozima podjął decyzję, na którą mieszkańcy czekali wiele lat- generalny remont, przebudowa i modernizacja starej przychodni zdrowia -  Widząc ogrom prac oraz diametralną zmianę wyglądu tego obiektu utwierdziłem się w przekonaniu, że podjęta przeze mnie decyzja o remoncie i rozbudowie ośrodka zdrowia w tym miejscu naszego miasta była decyzją słuszną. Nowe Gminne Centrum Medyczne TRZEBNICA-ZDRÓJ jest zaprojektowane na miarę oczekiwań wielu pokoleń trzebniczan. Jestem przekonany, że otwarcie nowej przychodni zdrowia - z szerokim wachlarzem usług oraz wysokim standardem obsługi świadczonej przez profesjonalny i wykwalifikowany zespół specjalistów – otworzy w naszej gminie zupełnie nowy rozdział opieki medycznej XXI wiekupowiedział pomysłodawca inwestycji Burmistrz Marek Długozima.

Piątek 29 lipca godzina 19:30, to właśnie ta data wyznacza kolejny punkt na mapie dynamicznie rozwijającej się i ciągle zmieniającej Trzebnicy. Tego bowiem dnia do inwestycyjnych wizytówek Gminy Trzebnica, takich jak Kompleks Szkoły Muzycznej ze Szkołą Podstawową nr 2, Gminnego Parku Wodnego Trzebnica - ZDRÓJ, Stadionu Miejskiego Fair Play Arena, terenu rekreacyjnego Stawów Trzebnickich, Trzebnickiego Deptaka, Zrewitalizowanego Rynku wraz z Ratuszem czy Gminnego Centrum Kultury wraz z nowoczesnym Kinem Polonia 3D dołączyło nowe Gminne Centrum Medyczne TRZEBNICA-ZDRÓJ.

Jeszcze przed zwiedzaniem słychać było wśród mieszkańców głosy podziwu, jak nowocześnie wygląda ten budynek – kolejna perełka na mapie Trzebnicy, miasto pięknieje z każdym rokiem. Tym łatwiej docenić mi ten fakt, bo do Trzebnicy przeprowadziłam się przed dekadą. To jak zmieniło się to miasto w tym czasie, to wręcz niewyobrażalne mówi jedna z uczestniczek piątkowych uroczystości i dodaje- teraz już naprawdę nie ma potrzeby stąd wyjeżdżać, cisza i spokój połączona z nowoczesnością oraz dostępem do kultury, oświaty, a teraz również opieki zdrowotnej na najwyższym poziomie. Świetne miejsce dla rodzinpodsumowuje.

Jednak sama możliwość ujrzenia na własne oczy zmian, które zaszły w budynku przychodni, była smacznym deserem do dania głównego, a stanowiło je widowisko na miarę rozmachu z jakim w ostatnich latach rozwija się nasza Gmina. O całość oprawy muzycznej uroczystego otwarcia zadbał dobrze znany trzebnickiej publiczności zespół Dziubek Band, a wokalnie zebranych przywitała dr Monika Gruszczyńska solistka Operetki Wrocławskiej, ucząca w Gminnej Szkole Muzycznej w Trzebnicy. Zaśpiewała ona utwór „Serce” z repertuaru Ireny Santor – wybór ten nie był przypadkowy, ponieważ motywem przewodnim otwarcia było właśnie serce. Serce jako motyw od zawsze kojarzący się ze zdrowiem, ale przede wszystkim znak tego, jak wiele serca należało włożyć w to, by Gminne Centrum Medyczne TRZEBNICA-ZDRÓJ wyglądało właśnie tak jak ma to teraz miejsce. – Wierzę, że tak jak ja włożyłem wiele serca w remont i modernizację budynku, tak samo wiele serca w pracę i podejście do pacjenta włoży załoga nowej przychodniskomentował tę decyzję burmistrz Marek Długozima, który oficjalnie przywitał wszystkich zebranych gości zapraszając równocześnie na wirtualny spacer po nowych przestrzeniach centrum medycznego.

Tym co wzbudziło największe emocje była zaprezentowana na zdjęciach przemiana starego, zniszczonego budynku w nowoczesną, rozbudowaną i przyjazną pacjentowi przychodnię. – Zapomniałem już jak straszył i szpecił tę okolicę budynek byłej kamienicy, który później stał się ośrodkiem zdrowia. Wielkie słowa uznania i gratulacje za dokonaną metamorfozę, nie tylko tego budynku, ale i całego miasta mówi Józef Pruś mieszkający w Trzebnicy od 1945 roku.

Tradycyjnie już przy okazji tak dużych inwestycji, jednym z punktów programu było zamknięcie kapsuły czasu, w której znalazły się – list do przyszłych pokoleń, aktualne informacje o Gminie Trzebnica, jak również pendrive zawierający zdjęcia dokumentujące postęp remontu oraz aktualny numer Panoramy Trzebnickiej. Kapsułę zamknęli wspólnie: Burmistrz Marek Długozima, Elżbieta Rezler prezes GCMTZ, Daniel Buczak Sekretarz Gminy Trzebnica oraz Jakub Szurkawski Naczelnik Wydziału Promocji. Na jej szczycie znalazło się specjalne szklane serce.

Gdy kapsuła znalazła się na miejscu, dokonano wspomnianego wcześniej przecięcia wstęgi, a obiekt poświęcił ks. prof. Bogdan Giemza. Kolejnym ważnym momentem otwarcia było również tradycyjne przeczytanie przez trzebnicką poetkę – Danutę Kamińską okolicznościowego wiersza, który pisze zawsze przy okazji otwarcia gminnych inwestycji.

Co warte podkreślenia, nowa przychodnia zdrowia stała się także domem dla kolejnego trzebnickiego kota, który od progu przychodni będzie witał pacjentów. Pomysłodawcą imienia Diabetes, bo tak zwie się ów kot, został dr. Paweł Orzechowski, który pokrótce przedstawił historię wyboru takiej, a nie innej nazwy. – Kiedyś spotkałem się z przypadkiem starszej pacjentki, chorej na cukrzyce, której jedynym przyjacielem był właśnie kot Diabetes. Kot ten, jak się okazało posiadał zdolności wykrywania podwyższonego poziomu cukru we krwi swej pani, zawsze w takim przypadku kładł się przy swej opiekunce. Z czasem nie musiała ona nawet mierzyć poziomu insuliny, bo wiedziała, co oznaczało pojawienie się kota powiedział dr. Paweł Orzechowski i dodał teraz Diabetes będzie troszczył się o zdrowie wszystkich pacjentów.  

Uroczyste otwarcie Gminnego Centrum Medycznego było stosowną okazją do wręczenia podziękowań wszystkim zaangażowanym w powstanie zmodernizowanej przychodni. – Na taki sukces pracuje cały zespół. Mam to szczęście, że mogę pracować ze wspaniałymi ludźmi, którzy wciąż pomagają mi rozwijać Trzebnicę powiedział Burmistrz Marek Długozima tuż przed wręczeniem podziękowań. Otrzymali je: Wojciech Wawrzyniak – firma Modulo Architekci, Marek Nowara – dyrektor zarządzający Inter-System, Krystyna Kociemba – prezes ISB Budownictwo Sp. z o.o. - wykonawca inwestycji, Wojciech Skibniewski – kierownik budowy  oraz Patryk Rewaj – kierownik robót z ISB Budownictwo Sp. z o.o., Danuta Stacherzak PPHU Zieleń, Jerzy Gierczak – Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego PCK, Barbara Krokowska – Skarbnik Gminy Trzebnica, Daniel Buczak – Sekretarz Gminy Trzebnica, Andrzej Góral – Radca Prawny Urzędu Miejskiego w Trzebnicy, Jakub Szurkawski – Naczelnik Wydziału Promocji wraz z zespołem, Zbigniew Zarzeczny – Naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego również z zespołem, Stanisław Koszałko – nadzór budowlany, pracownik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego, Marek Krzak – Brukarstwo, Leszek Stęplowski – Zakład Instalacji Elektrycznych KILOWAT, Stanisław Jednoróg – Inspektor nadzoru inwestorskiego w branży elektronicznej, Katarzyna Wojciów – EKOFLOR Sp. z o.o., Michał Jucha – firma JUCHA BETON, Ireneusz Smolarz – SMOL-BUD, Teresa Szuber – stolarstwo, Wojciech Janicki, Marcin Janicki, Marta Janicka – firma ZEMD – Technika Dźwigowa, Maciej i Jakub Bildz – Salon Meblowy „Lux-Meble” oraz Sławomir Golec – dyrektor VERMEIREN POLSKA SP Z o.o. za szczególny dar serca w postaci dwóch wózków  inwalidzkich, przekazanych bezpłatnie na potrzeby przychodni.

Cztery specjalne statuetki w kształcie serca, za szczególny wkład w powstanie obiektu otrzymały: Anna Imielska – była prezes Gminnego Centrum Medycznego,  Maria Hroszowiec- wieloletni pracownik przychodni,  pani prezes Elżbieta Rezler wraz z całą załogą oraz pani prokurent Jadwiga Żmuda-Adamska.  

- W imieniu własnym i wszystkich pracowników pragnę złożyć na ręce Pana Burmistrza serdeczne podziękowania za podjęcie się zadania, na które przez wiele lat czekali mieszkańcy trzebnicy. Z wielką dumą i satysfakcją obserwowaliśmy Pańską determinację, zaangażowanie i wkład w przekształcenie starego budynku w ten nowy i piękny obiekt. Dziękujemy również za nową przestrzeń naszej pracy, jest to dla nas nieporównywalnie większy komfort. Nie ma chyba odpowiedniego słowa, które odda całą naszą wdzięczność. Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów - podziękowania za dokonaną inwestycję na ręce Burmistrza Marka Długozimy złożyła Elżbieta Rezler prezes nowej gminnej przychodni.

By podkreślić, że nowe Gminne Centrum Medyczne jest inwestycją, która służyć ma wszystkim mieszkańcom naszej gminy, Burmistrz Marek Długozima wręczył na ręce Pani prezes symboliczny akt przekazania obiektu.

Kolejne podziękowania za podjętą decyzję oraz dokonaną inwestycję postanowili publicznie złożyć – Starosta Waldemar Wysocki, który na ręce Burmistrza przekazał m.in. ciśnieniomierz z dedykacją, „by już nikt nigdy ciśnienia burmistrzowi nie podnosił”, w imieniu radnych Rady Miejskiej Przewodniczący Mateusz Stanisz i Wiceprzewodnicząca Janina Polak, Prezes Sądu Rejonowego w Trzebnicy - Jadwiga Zawadzka, która podziękowała Burmistrzowi za zaangażowanie w sprawy miasta oraz owocną współpracę, a także pogratulowała przeprowadzonej inwestycji. Kwiaty wraz z podziękowaniem na ręce burmistrza złożyła również Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Zofia Kaczmarek – Jestem pełna podziwu co do tempa i jakości prowadzonych prac. Nasz budynek sąsiaduje z budynkiem nowej przychodni, dlatego będąc naocznym świadkiem, tym łatwiej dostrzec mi było zmiany jakie zaszły w gminnej przychodni. Gratuluję.

Szczególnym momentem uroczystości było odsłonięcie obrazu dr. Andrzeja Boneckiego autorstwa Ewy Mroczek, zawiśnie on w sali konferencyjnej nowej przychodni, która decyzją burmistrza będzie nosiła też imię znanego trzebnickiego chirurga, wieloletniego dyrektora ośrodka zdrowia, z którym związany zawodowo był do 2014 roku. Obraz odsłonili Burmistrz Marek Długozima wspólnie z Andrzejem i Ewą Boneckimi.

- Ta dobroć którą mój mąż otaczał pacjentów od początku swej pracy teraz do nas wraca za sprawą decyzji Pana Burmistrza. Cieszymy się, że zostaliśmy docenieni i mam nadzieję, że pacjenci którzy będą się leczyć w nowej przychodni znajdą w niej lekarzy, którzy tak jak mój mąż zatroszczą się o nich – skomentowała Ewa Bonecka.

Muzyczną niespodziankę dla wszystkich zebranych przygotował zespół Dziubek Band, który wykonał specjalną wersję piosenki „Sen o Warszawie”. Sen o Trzebnicy, zadedykowany został ze sceny przez Mariusza Dziubka burmistrzowi Markowi Długozimie oraz wszystkim mieszkańcom.

Po części oficjalnej nastąpiło zwiedzanie obiektu, goście nie kryli zachwytu nad nowymi przestrzeniami Gminnego Centrum Medycznego TRZEBNICA-ZDRÓJ – Jasno, pięknie, przestronnie – komentowali zwiedzający i dodawali – nowe sprzęty, przestronne poczekalnie, wszystko wygląda świetnie. Także najmłodszym przypadł do gustu budynek – bardzo podobała mi się część przychodni przeznaczona dla dzieci, fajnie że znalazł się tam Super Kot – komentowała mała Ola.

Gdy część z gości uroczystego otwarcia zwiedzała budynek na scenie trwał koncert zespołu Dziubek Band, będący preludium do iście wystrzałowego finału, podczas którego wystrzelono fajerwerki. Te rozświetliły nocne niebo nad Trzebnicą, tak jak kolejna inwestycja rozświetliła serca Trzebniczan, bowiem już od pierwszego sierpnia mogą się oni leczyć w nowoczesnym Gminnym Centrum Medycznym TRZEBNICA-ZDRÓJ. Miłą niespodzianką dla najmłodszych były świecące balony w kolorze czerwonym, które symbolizować miały nowe serce miasta jakim stanie się dla mieszkańców zmodernizowana i rozbudowana przychodnia zdrowia.   

 

Zobacz także:
 • Umowa na najem apteki

  IMG_4787.jpeg

  W środę 22 czerwca, w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę najmu lokalu użytkowego, przeznaczonego na aptekę z Grzegorzem Daniłowiczem z firmy Lege Artis , która wygrała przetarg. Apteka bedzie się mieścić w budynku Gminnego Centrum Medycznego Trzebnica-Zdrój. Przychód do budżetu Gminy z tytułu zwartej umowy wyniesie rocznie prawie 200 tys. zł netto.

 • Przychodnia już błyszczy

  IMG_1629.jpeg

  Postęp prac przy budowie Gminnego Centrum Medycznego Trzebnica-Zdrój jest widoczny gołym okiem, ich zakończenie zbliża się wielkimi krokami. Nowoczesny budynek przychodni zwraca uwagę mieszkańców, przypominając już do złudzenia swój wizerunek z projektów i wizualizacji. W poszczególnych pomieszczeniach trwa malowanie i ostatnie prace kosmetyczne. Na zewnątrz budynku wykładana jest kostka brukowa, wytyczone zostały również nowe miejsca parkingowe.

 • Przychodnia zdrowia zmienia się w Trzebnickie Centrum Medyczne ZDRÓJ


  SAM_8840_2.jpegDecyzją burmistrza Marka Długozimy, trzebnicka przychodnia zdrowia została przekształcona w spółkę prawa handlowego – Trzebnickie Centrum Medyczne ZDRÓJ. W spółce tej, tak samo jak w powołanej wcześniej gminnej spółce „Trzebnicki Park Wodny ZDRÓJ” i „Zakład Gospodarki Komunalnej ERGO” – stuprocentowym udziałowcem jest Gmina Trzebnica.

 • Gminna przychodnia pięknieje

  IMG_6559.jpeg

  Postęp prac przy budowie Gminnego Centrum Medycznego Trzebnica-Zdrój jest widoczny gołym okiem, ich zakończenie zbliża się wielkimi krokami. Nowoczesny budynek przychodni zwraca uwagę mieszkańców, przypominając już do złudzenia swój wizerunek z projektów i wizualizacji.