Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Pomysł na aktywność sportową

Gmina Trzebnica pragnie wyjść naprzeciw mieszkańcom z nowym programem, skierowanym do wszystkich, którym zależy na zdrowiu i prowadzeniu aktywnego trybu życia, a takich osób w naszej gminie nie brakuje.

„Nowe inwestycje gminne w ostatnich latach spowodowały nowe możliwości czynnego uprawiania nowoczesnych form sportu. Jesteśmy gminą wspierającą sport, jak najbardziej podkreślenia jest fakt jak duży nacisk kładziemy na nowe ponadczasowe inwestycje, rewitalizację czy modernizację istniejących zasobów oraz wspieranie sportu na terenie Gminy Trzebnica poprzez dofinansowanie wielu przedsięwzięć o charakterze sportowym. Jestem pewien, że nowy projekt przypadnie do gustu wszystkim zaangażowanym w sport mieszkańcom gminy i gościom odwiedzającym nasze miasto, ale i tym którzy dopiero rozpoczynają zabawę ze sportem” – powiedział  o nowym projekcie Burmistrz Marek Długozima.

Spotkanie w dniu 19. stycznia rozpoczęło się od powitania przybyłych gości przez Burmistrza i jednocześnie od słów podziękowań skierowanych do zebranych za wyrażoną chęć pomocy w organizację nowego sportowego przedsięwzięcia Gminy Trzebnica. Przedmiotowe spotkanie miało na celu wypracowanie założeń do nowego projektu, który będzie realizowany przez gminę wspólnie z Radiem Wrocław oraz Stowarzyszeniem Pro-Ran z Wrocławia oraz nowo powstałym Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu. Nawiązana i omówiona szczegółowo współpraca dotyczy utworzenia na terenie miasta i gminy tras biegowych, jak również stworzenia propozycji zajęć rekreacyjnych i treningowych. Trasy zostaną wyznaczone, zwymiarowane, oznakowane i przygotowane dla różnych odbiorców oraz zostaną odpowiednio wypromowane. Zostanie opracowany regulamin tras oraz przygotowana nowoczesna oferta treningowa dla potencjalnych odbiorców: biegaczy czy osób uprawiających nordic walking. Terenami, które chcemy wypromować w ten sposób będą zrewitalizowane tereny stawów trzebnickich, ścieżki Lasu Bukowego, ścieżki zdrowia, parki, trasa Leśnych Przedbiegów, trasa Biegu Sylwestrowego czy lokalnego maratonu.

Uroczyste otwarcie tras przewidziano na wiosnę, wówczas zostanie zorganizowana impreza biegowa dla wszystkich mieszkańców gminy, którym ruch na świeżym powietrzu nie jest obcy. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach, które będą promować nowe trasy biegowe po mieście. Profesjonalnie przygotowane ścieżki to nowy pomysł na zabiegane życie dla każdego.

IMG_1224.jpeg

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele Centrum Kultury i Sportu Adam Waz - Dyrektor Centrum, Menadżer Sportu - Janusz Pancerz, Dyrektor Marketingu i Promocji Radia Wrocław - Piotr Cugier,  Prezes Stowarzyszenia Pro-Run z Wrocławia  Jacek Jackowiak  oraz pracownicy Wydziału Promocji Agnieszka Pawlaczek i Jakub Szurkawski.