• EN
  • DE

Umowa na boisko przy SP 2 podpisana

W czwartek 28 lipca w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2. Wykonawcą inwestycji zostało KONSORCJUM LIDER - BUDMEL KORTY, BOISKA SPORTOWE Tadeusza Molusa. Koszt budowy wyniesie 1 milion 347 tys. złotych.

Wspomniane boisko wielofunkcyjne, będzie obiektem na miarę kompleksu edukacyjnego Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej, przy których powstanie. Oprócz nawierzchni do uprawiania sportów drużynowych, takich jak koszykówka, siatkówka czy piłka ręczna, znajdzie się tam bieżnia sprinterska sześciotorowa i długodystansowa bieżnia okrężna czterotorowa, stanowisko do skoku wzwyż, skocznia do skoku w dal oraz rzutnia do pchnięcia kulą.

- Podpisana dziś przeze mnie umowa jest wywiązaniem się z obietnicy, którą złożyłem dzieciom uczęszczającym do Szkoły Podstawowej nr 2 oraz ich rodzicom. Boisko będzie wyposażone w bieżnię oraz stanowiska do skoku wzwyż i w dal, a także rzutnię do pchnięcia kulą. Jest ono kolejną inwestycją w edukację i sport, uzupełni tym samym istniejący kompleks edukacyjny o obiekt będący nowoczesną kuźnią talentów lekkoatletycznych – powiedział Burmistrz Marek Długozima i dodał – to nie koniec inwestycji w sport przy Szkole Podstawowej nr 2, bowiem już niebawem rozpoczniemy prace nad nowoczesną halą widowiskowo-sportową, która będzie kolejną wizytówką Gminy Trzebnica i posłuży w jeszcze lepszym rozwoju i promocji sportu.

W ramach rozwoju kompleksu edukacyjnego mieszczącego się w sąsiedztwie Trzebnickich Stawów, zbudowane zostanie również przedszkole wraz ze żłobkiem, w których, według wstępnych ustaleń, znajdzie się pięć oddziałów przedszkolnych z miejscem dla 125 dzieci oraz trzy oddziały żłobkowe, które przyjmą aż 80 dzieci.

Warto także dodać, że Gmina Trzebnica regularnie inwestuje w rozwój młodzieży, w tym również ten sportowy. Przypomnijmy, że we wrześniu ubiegłego roku do użytku oddane zostało boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 3, tam też wcześniej wybudowano nowoczesną halę sportową. Również sołectwa wyposażane są w kolejne boiska wielofunkcyjne, a jednym z głównych punktów planowanej rozbudowy Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku jest budowa hali sportowej.  

 

IMG_8108.jpegPodpisanie umowy na budowę boiska wielfunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2. Wykonawcą inwestycji zostało KONSORCJUM LIDER - BUDMEL KORTY, BOISKA SPORTOWE Tadeusza Molusa.

boisko.1.jpegProjekt boiska wielofunkcyjnego przy SP 2.

boisko_1.jpegMiejsce, w którym powstanie boisko.

IMG_8113.jpegBurmistrz Marek Długozima podpisał umowę z przedstawicielem KONSORCJUM LIDER - BUDMEL KORTY, BOISKA SPORTOWE Tomaszem Molusem.

Przechwytywanie.jpegPrzypomnijmy, że we wrześniu ubiegłego roku do użytku oddane zostało boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 3, tam też wcześniej wybudowano nowoczesną halę sportową.

Zobacz także: