Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Rodzinny Przewodnik po Gminie Trzebnica

Zwiększający się ruch turystyczny, pielgrzymkowy na naszym terenie stwarza zapotrzebowanie na nowe atrakcyjne wydawnictwa oraz nowoczesne formy przekazu różnych informacji, dostosowane do potrzeb i oczekiwań potencjalnych turystów czy gości odwiedzających miasto i gminę.

W rozpoczętym Nowy Roku 2012 Gmina Trzebnica będzie działać w nowym obszarze - turystyka. Hasło promocyjne - bogactwo historii, potencjał przyszłości – to słowa, które w pełni oddają prawdziwy charakter gminy. Zaś dynamiczny rozwój oraz nakłady poniesione w ostatnich latach na rozwój infrastruktury pozwalają na nowo odkryć najciekawsze i najpiękniejsze zakątki na terenie całej gminy. 

Rodzinny Przewodnik Turystyczny po Gminie Trzebnica, którego redaktorami miedzy innymi są pracownicy urzędu Agnieszka Pawlaczek oraz Jakub Szurkawski zawiera gotowe scenariusze turystyczne, które pokazują szlaki i ścieżki po terenach Wzgórz Trzebnickich, rozległych sadach, malowniczych zakątkach. Jednocześnie przekazano w nim wielowiekową historię gminy, liczne zabytki, ciekawe historie i legendy. W sposób bardzo ciekawy przedstawia na nowo tereny spacerowe, parki i położone w nich atrakcje, Kocią Górę ze stanowiskiem Homo erectus, Trzebnicki Park Wodny „Zdrój”, ścieżki po Lesie Bukowym, zrewitalizowane tereny stawów trzebnickich, ciekawe miejsca z terenu gminy. „Zachęcam serdecznie do zapoznania się z nowym przewodnikiem promującym ciekawe, czasami zapomniane tereny naszej gminy, niezwykłe miejsca, gdzie można odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Mam nadzieję, że te nowe obszary działania w zakresie turystyki i nowoczesnej rekreacji wpłyną na jeszcze większą promocję obszarów wiejskich a tym samym zwiększą atrakcyjność turystyczną Gminy Trzebnica” - mówi Burmistrz Marek Długozima.

Przewodnik w wersji papierowej jest już dostępny natomiast trwają ostatnie prace nad wykończeniem części interaktywnej. Opracowanie charakteryzuje się ciekawą szatą graficzną, twardą okładką, profesjonalnymi zdjęciami, bogatą grafiką, barwnymi mapami, licznymi szkicami, rysunkami, kolorowankami i wreszcie tematyczną grą, quizem oraz opisami poszczególnych tras. Wszystkie zaś podane ciekawostki z terenu gminy mają przyciągnąć potencjalnych turystów, a przyjazd tutaj ma być alternatywą na weekendowy wyjazd rodzinny nie tylko Wrocławian. Przygotowane scenariusze tras pieszych, rowerowych i samochodowych pokazują gminę w sposób nowoczesny i warty zobaczenia. Zaś wszystkie informacje w ciekawy, intuicyjny i nowoczesny sposób przekazują miejsca nam już znane i niewątpliwie warte uwagi.