• EN
  • DE

Trzebnica przygotowana na przyjazd młodzieży

Trwają intensywne przygotowania Trzebnicy do Światowych Dni Młodzieży. Już niebawem, bo 25 lipca do miasta przyjedzie nawet 7 tysięcy pielgrzymów, którzy wybierają się na spotkanie z papieżem Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Na zaproszenie Burmistrza Marka Długozimy, 11 lipca w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy, odbyło się kolejne już spotkanie powołanego przez Burmistrza Gminnego Zespołu ds. Organizacji wraz z zabezpieczeniem obchodów Światowych Dni Młodzieży w Trzebnicy.

Jego celem było podsumowanie dotychczasowych ustaleń dotyczących bezpieczeństwa zarówno mieszkańców jak i przyjezdnych. Po raz kolejny burmistrz zapewnił, że Trzebnica jest przygotowana na przyjazd młodzieży. Specjalnie na tę okazję wyznaczono 9 parkingów przeznaczonych dla autokarów z pielgrzymami. Z tego powodu parkingi przy placu Pielgrzymkowym, ul. Klasztornej, Orliku, dworcu i w okolicach basenu (od Karczmy Leśnej) zostaną wyłączone z użytku dla mieszkańców. Również ul. Jana Pawła II zostanie całkowicie wyłączono z ruchu i możliwości parkowania samochodów.

Podczas spotkania ustalono także, że każdy autokar z pielgrzymami jaki przyjedzie do Trzebnicy będzie oznakowany, a kierowcy wręczona zostanie mapa z zaznaczonym na niej parkingiem na którym przewidziany jest jego postój. Dopracowano każdy szczegół w taki sposób, by przyjazd kilkunastu tysięcy osób do Trzebnicy nie sparaliżował komunikacyjnie miasta.

Również dla poprawy płynności przejazdu, na wjazdach do miasta ustawione zostaną patrole, które będą nadzorować ruch i w razie potrzeby kierować przyjezdnych na wskazane miejsca.

W mieście pojawią się dodatkowe piesze patrole policji i straży miejskie. Dodatkowo Burmistrz Marek Długozima wraz z Dyrektorem Szpitala im. Świętej Jadwigi Śląskiej Mariuszem Misiuną i Zastępcą Dyrektora ds. lecznictwa Lek. med. Pawłem Orzechowskim ustalili o utworzeniu na placu Pielgrzymkowym specjalnego punktu medycznego i powołaniu patrolu medycznego.

Informujemy również, że policja zastrzega sobie możliwość wyłączenia sygnalizacji świetlnej w razie pojawienia się wzmożonego ruchu w mieście.

- Prosimy mieszkańców o to, by w miarę możliwości 25 lipca ograniczyli jazdę samochodem po mieście, gdyż tego dnia mogą spodziewać się sporych utrudnień jeśli chodzi o płynność jazdy- mówi Burmistrz Marek Długozima i dodaje- nasilonego ruchu możemy spodziewać się od strony Łoziny i na drodze krajowej nr 5 od godziny 8.00 – 11.00 w kierunku Trzebnicy. Właśnie wtedy do naszego miasta przyjedzie największa liczba pielgrzymów. Równie dużego natężenia na drodze spodziewamy się ok. godz. 13.00 w kierunku Wrocławia, Oleśnicy i Łoziny, gdyż tymi trasami autokary z pielgrzymami wyruszą na spotkanie z papieżem Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Światowe Dni Młodzieży to ważne wydarzenie duchowe, ale ma też ono piękny wymiar społeczny. Jestem przekonany, że jako trzebniczanie będziemy mieli wyjątkową możliwość, by poczuć atmosferę i ducha tego, co będzie miało swój finał w Krakowie. Rzecz jasna przyjęcie tak dużej grupy to także wyzwanie organizacyjne, ale zapewniam że mu podołamy.

Na zakończenie spotkania Burmistrz poinformował zebranych, że na dzień 25 lipca powoła w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy sztab kryzysowy, który zajmuje się koordynowaniem działań służb oraz zapewnieniem ewentualnej szybkiej reakcji na nieprzewidziane zdarzenia.

Informujemy mieszkańców, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i autostrad wyznaczyła drogę DK nr 5 oraz drogę wojewódzką nr 340, jako drogę rekomendowaną do przejazdu uczestników Światowych Dni Młodzieży. Może to powodować dodatkowe natężenie ruchu autokarów w dniach 25-26 lipca.

IMG_6165.jpegNa zaproszenie Burmistrza Marka Długozimy, 11 lipca w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy, odbyło się kolejne już spotkanie powołanego przez Burmistrz Gminnego Zespołu ds. Organizacji wraz z zabezpieczeniem obchodów Światowych Dni Młodzieży w Trzebnicy.

IMG_6167.jpegJego celem było podsumowanie dotychczasowych ustaleń dotyczących bezpieczeństwa zarówno mieszkańców jak i przyjezdnych.

IMG_6170.jpegNa zakończenie spotkania Burmistrz poinformował zebranych, że na dzień 25 lipca powoła w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy sztab kryzysowy, który zajmuje się koordynowaniem działań służb oraz zapewnieniem ewentualnej szybkiej reakcji na nieprzewidziane zdarzenia.

Informacje dla pielgrzymów:

Plan miasta- parkingi.jpeg

PDFPlan zabezpieczenia miasta.pdf

PDFTrzebnica - sanitariaty, gastronomia.pdf

PDFUl. Jana Pawła II i okolice.pdf

PDFKierowanie ruchem na DK15 i ul. H. Brzoski.pdf

PDFParking przy Ołtarzu Polowym.pdf

PDFParking przy ul. Milickiej.pdf

PDFParking przy ul. Sportowej.pdf

PDFParking wzdłuż ul. Leśnej.pdf

PDFParking przy ul. Wrocławskiej.pdf

PDFParking- ul. Oleśnicka.pdf

PDFParking- ul. Wrocławska.pdf

PDFParking na ul. 3 Maja i okolice dworca kolejowego- niedostępne dla autokarów.pdf

PDFWyjazd z Trzebnicy w kierunku Oleśnicy i w kierunku Łoziny.pdf

Zobacz także: