• EN
  • DE

Remont świetlicy w Szczytkowicach

Trwa remont elewacji świetlicy wiejskiej w Szczytkowicach. Wcześniej odnowiono wnętrze budynku, dobudowano zaplecze kuchenne i nowoczesny plac zabaw wraz z boiskiem wielofunkcyjnym.

- Ten remont jest uzupełnieniem wcześniej prowadzonych prac. Wraz z ich zakończeniem mieszkańcy Szczytkowic będą mogli cieszyć się odnowionym miejscem spotkań i wspólnej integracji powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał – te inwestycje, nie byłyby możliwe, gdyby nie wielkie zaangażowanie Pani Sołtys Marty Piaseckiej, która intensywnie zabiega o potrzeby mieszkańców Szczytkowic.  

Pani sołtys również nie kryje zadowolenia: – Bardzo się cieszymy z tej kolejnej inwestycji w nasze sołectwo. Teraz z jeszcze większą przyjemnością będziemy mogli spotykać się w tej odremontowanej świetlicy. Wielkim zainteresowaniem cieszy się również boisko, na którym nasi mieszkańcy licznie grają w sporty drużynowe, ale również w tenisa.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku odbył się remont kaplicy znajdującej się tuż obok wspomnianej świetlicy, a w przyszłości planowane jest wyłożenie kostki na terenie parkingu znajdującego się przed budynkami. Wcześniej w Szczytkowicach od strony wyjazdu w kierunku Trzebnicy, dla zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców, postawione zostały dodatkowe lampy.

 

IMG_5626.jpegBurmistrz Marek Długozima wraz z sołtys Szczytkowic Martą Piasecką.

IMG_5630.jpegWcześniej odnowiono wnętrze budynku, dobudowano zaplecze kuchenne i nowoczesny plac zabaw wraz z boiskiem wielofunkcyjnym.

IMG_5639.jpeg

IMG_5644.jpegZgodnie z zapewnieniem burmistrza, teren przed świetlicą już wkrótce będzie wyłożony kostką.