• EN
  • DE

Kolejne miejsce relaksu

Mamy kolejną bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy cenią sobie relaks i odpoczynek w cieniu zieleni. Już niebawem Park Miejski znajdujący się w sąsiedztwie Sądu Rejonowego w Trzebnicy zacznie przechodzić metamorfozę.

- W tym celu odbyłem konsultacje z Panią Danutą Stacherzak z firmy PPHU Zieleń oraz projektantem Bartoszem Żmudą z CREOPROJECT, który odpowiada również za koncepcję zagospodarowania Winnej „Kociej” Góry. Podczas tych spotkań, pojawiło się wiele ciekawych rozwiązań, które z pewnością ożywią to miejsce dla mieszkańców. Jednym z pomysłów jest stworzenie specjalnych stref ciszy i kultury, gdzie towarzyszyć nam będzie relaksująca muzyka. Przemyślana rewitalizacja terenu parku sprawi, że zagoszczą tam gatunki ptaków, które swym śpiewem umilać będą relaks na łonie tych żywych płuc naszego miasta. Nie zabraknie również miejsca dla muzyki na żywo. Więcej szczegółów pojawi się już wkrótce – powiedział Burmistrz Marek Długozima i dodał - Wiem jak ważne są takie miejsca wyciszenia w dzisiejszym świecie, stąd moja wcześniejsza decyzja o rewitalizacji Parku Solidarności czy terenów rekreacyjnych Stawów Trzebnickich i Lasu Bukowego. Warty uwagi jest również park przed Gminną Szkołą Muzyczną, gdzie już od ubiegłego weekendu można relaksować się przy dźwiękach muzyki płynącej z zamontowanych na jego terenie głośników – zakończył.

Jako że Park Miejski przylega do terenu Sądu Rejonowego w Trzebnicy - w konsultacjach, udział wzięła również Pani Prezes Sądu Rejonowego w Trzebnicy Jadwiga Zawadzka oraz Pani Dyrektor Magdalena Rypińska. – Jak wiemy Sąd Rejonowy w Trzebnicy będzie rozbudowywany o pomieszczenia dla kuratorów sądowych, dlatego też zaproponowałem Pani Prezes powiększenie parkingu znajdującego się przed sądem, dla potrzeb pracowników – powiedział Burmistrz.

Oprócz wspomnianych powyżej atrakcji, warto wymienić pomysły związane z iluminacją świetlną niektórych okazów drzew, pojawienie się gier edukacyjnych w różnych częściach parku czy wytyczenie nowych ścieżek spacerowych.