Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Umowa na najem apteki

W środę 22 czerwca, w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę najmu lokalu użytkowego, przeznaczonego na aptekę z Grzegorzem Daniłowiczem z firmy Lege Artis , która wygrała przetarg. Apteka bedzie się mieścić w budynku Gminnego Centrum Medycznego Trzebnica-Zdrój. Przychód do budżetu Gminy z tytułu zwartej umowy wyniesie rocznie prawie 200 tys. zł netto.

- Cieszę się, że pacjenci dostaną o dodatkowy punkt apteczny na terenie Trzebnicy, a tym samym zwiększy się wybór i konkurencja na rynku Trzebnickich aptek. Uzyskane z najmu pieniądze zasilą budżet gminy, dzięki czemu będziemy mogli je przeznaczyć na zakup nowego sprzętu medycznego. Decyzję, którą podjąłem uważam za słuszną. W ten sposób postrzegam i realizuję gospodarskie podejście do zarządzania gminą z myślą o dobru jej mieszkańców – podsumował burmistrz Marek Długozima.
Firma Lege Artis posiada już jedną aptekę w okolicy przychodni zdrowia przy ul. Tadeusza Kościuszki, ale zgodnie z zapewnieniami właściciela Grzegorza Daniłowicza, zyska ona specjalizację i stanie się sklepem medyczno-rehabilitacyjnym.

IMG_4785.jpeg