Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Piłkarski Turniej Muszkieterów

Fantastyczne bramki i niesamowite emocje w pięknym otoczeniu Trzebnickiego Stadionu FAIR PLAY ARENA - tak w wielkim skrócie można podsumować Ogólnopolski Piłkarski Turniej o Puchar Muszkieterów Trzebnica 2016, który odbył się w dniach 18 i 19 czerwca. Zawody zorganizowały trzebnickie sklepy Intermarche Bricomarche we współpracy z Gminą Trzebnica.

Tegoroczny turniej piłkarski był skierowany do dzieci w wieku 10  i 11 lat. Istotą turnieju jest to, że sklepy Intermache Bricomarche wysyłają na turniej reprezentacje swoich miast. W sumie w rozgrywkach wzięło udział 150 dzieci z całego kraju. Brały w nich udział m.in. reprezentacje z Andrychowa, Konina, Krotoszyna, Śremu, Chorzowa i Świętochłowic. Natomiast Intermarche Bricomarche z Trzebnicy zaprosiły lokalne zespoły z Trzebnicy, Prusic, Milicza, Zawoni, Żmigrodu, aby współuczestniczyły w turnieju.  Sportowa rywalizacja rozpoczęła się w sobotę. Wszystkie przybyłe zespoły podzielono na dwie grupy po sześć drużyn w każdej, które następnie rozegrały mecze między sobą. Każdy mecz trwał 20 minut (dwie połowy po 10 min).  W trakcie turnieju młodzi piłkarze otrzymali regeneracyjny posiłek, który dodał im siły do kolejnych zmagań piłkarskich. Po pierwszym dniu rozgrywek zawodnicy udali się do Gminnego Parku Wodnego Trzebnica-ZDRÓJ w celu dalszej integracji i relaksu. Jednak to nie był koniec atrakcji jakie organizatorzy przygotowali dla uczestników. Wieczorem sportowcy wspólnie obejrzeli mecz Euro 2016.

Faza finałowa turnieju została rozegrana w niedzielę. Półfinałowy mecz między PKS Józefką Chorzów a Polonią Trzebnica dostarczył naprawdę wiele emocji, głównie za sprawą rzutów karnych. W drugim półfinale drużna UKS Śrem pokonała Wartę Rumin. W finale spotkały się drużyny UKS Śrem i Polonia Trzebnica. Niekwestionowanym zwycięzcą turnieju został UKS Śrem, która pokonała trzebnicki zespół 6 do 1. Nagrodą dla drużyny, która zajęła I miejsce był bon o wartości 1000 zł na zakupy w hurtowni sportowej. Za II miejsce drużyna otrzymała 500, a za III - 300 zł. Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima również ufundował nagrody dla dwóch trzebnickich drużyn. Były to oficjalne piłki Mistrzostw Europy EURO 2016. Ponadto każdy z zawodników otrzymał od organizatorów pakiet startowy.

Miłą niespodzianką dla uczestników była wizyta drużyny ekstraklasy Cracovii Kraków, która w Trzebnicy przebywa na zgrupowaniu przedsezonowym i ćwiczy na trzebnickim stadionie miejskim. Młodzi piłkarze mogli zrobić sobie wspólne zdjęcia z zawodnikami oraz zdobyć ich autografy. Jak zwykle podczas turnieju panowała świetna atmosfera, gdzie wszyscy dopingowali siebie wzajemnie. Uczestnikom spotkania należą się wyrazy uznania za sportową rywalizację w duchu fair play. Ostatnią atrakcją po zakończonych rozgrywkach było wspólne grillowanie zawodników, trenerów i kibiców. Warto wspomnieć, że goście, którzy przybyli do nas z różnych regionów Polski byli zachwyceni urokami naszego miasta.

- W Trzebnicy jestem pierwszy raz. Bardzo się cieszę, że mogłem przyjechać i wziąć udział w turnieju. Grając na tak fajnym boisku czułem się jak prawdziwy sportowiec. Ogólnie bardzo mi się  podobało i chciałbym jeszcze kiedyś tutaj wrócić - powiedział jeden z zawodników drużyny UKS Śrem.