Wniosek o preferencyjny zakup węgla - dowiedz się więcej  |  Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON. WT. CZW.: 7:30-15:30  ŚR.: 7:30-16:00  PT.: 7:30-15:00   

  • EN
  • DE
  • UA

Gala Szkolne Orły Gminy Trzebnica

Po raz kolejny docenione zostały całoroczne trudy i osiągnięcia uczniów z gminnych placówek oświatowych. 21 czerwca w sali kinowo-widowiskowej Gminnego Centrum Kultury poznaliśmy tegorocznych Szkolnych Orłów Gminy Trzebnica. W tym roku pojawiły się nowości w przyznawaniu wyróżnień, jedną z nich była nagroda specjalna burmistrza Marka Długozimy, wręczona w kategorii „Złoty Szkolny Orzeł Gminy Trzebnica”.

Jak co roku gala podsumowuje osiągnięcia uczniow szkoł podstawowych i gimnazjalnych w mijającym roku szkolnym. Chodzi tu m.in. o osiągnięcia w konkursach– od etapow szkolnych po gminne, powiatowe, regionalne czy ogolnopolskie. Podczas gali nagrodzono uczniow wyrożniających się wysoką średnią, wzorowym zachowaniem oraz licznymi osiągnięciami w konkursach czy zawodach sportowych. Tytuł wpisania w Poczet Szkolnych Orłow Gminy Trzebnica dla uczniow oraz Listy Gratulacyjne dla rodzicow wręczał Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima. Na zakończenie uroczystości podziękowania otrzymali nauczyciele oraz dyrektorzy szkoł.

– Cieszę się ogromnie, że w tym roku udało nam się dołączyć trzy nowe kategorie wśród których znalazł się Złoty Szkolny Orzeł Gminy Trzebnicapowiedział burmistrz Marek Długozima i zwrócił się do uczniów:- Droga młodzieży! Otrzymując tytuł Szkolnych Orłów miejcie świadomość, że traficie do elity z obszaru edukacji. To nie tylko wielkie wyróżnienie, ale i zobowiązanie. Serdecznie gratuluję wszystkim Orłom, ich rodzinom i bliskim, a także gronu pedagogicznemu i dyrektorom, jednocześnie życząc wszystkim kolejnych wielkich sukcesów -zakończył przemówienie gospodarz uroczystości.

Oprawę muzyczną gali zapewnił wrocławski Kwartet Smyczkowy CONTINUO.

Trzy nowości

W tym roku podczas Szkolnych Orłow Gminy Trzebnica pojawią się trzy nowości. Po raz pierwszy zostali nagrodzeni uczniowie i nauczyciele z Gminnej Szkoły Muzycznej im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy. Drugą nowością jest nagrodzenie drużyny, ale nie sportowej- tym razem

matematycznej. W tej kategorii nagrodzona została Drużyna zdolnych matematykow ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Trzebnicy. W tym roku po raz pierwszy w historii meczow drużyna ze SP nr 3 zakwalifikowała się do finałow i po bardzo emocjonujących rozgrywkach osiągnęła III miejsce w Wojewodztwie. Trzecia nowość, to pojawienie się wspomnianej już kategorii „Złoty Szkolny Orzeł Gminy Trzebnica”. Tytuł ten może otrzymać tylko uczeń, ktoremu po raz trzeci przyznano tytuł Szkolnego Orła Gminy Trzebnica w kategorii „Laureaci konkursow” (od klasy I szkoły podstawowej do klasy III gimnazjum).

Złote Szkolne Orzeł Gminy Trzebnica zdobyli: Tomasz Majewski i Kamila Boczar ze Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku.
 

W kategorii szkoły podstawowe klasy I-III Szkolne Orły otrzymali:

Grzegorz Pakuła ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Gabriel Miś i Igor Dmytrowski ze Szkoły Podstawowej nr 3.

W kategorii szkoły podstawowe klasy IV-VI nagrody zdobyli:

Kay Czułek i Kacper Woźniak ze Szkoły Podstawowej nr 2, Paweł Solecki, Mateusz Borecki i Gert

Bauwman ze Szkoły Podstawowej nr 3, Franciszek Misterka ze Szkoły Podstawowej w Masłowie

oraz Kamila Boczar i Tomasz Majewski ze Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku.

W kategorii Drużyna Matematyczna nagroda trafiła do uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w składzie: Dagmara Kupis, Oliwier Długosz, Gert Bouwman, Antoni Krzak, Mateusz Borecki, Szymon Hupa, Norbert Katura, Paweł Solecki, Jakub Barełkowski–Goraś, Bartłomiej Oświęcimski i Jakub Pancerz. Udało im się zająć drużynowo III miejsce w Dolnośląskich Meczach Matematycznych organizowanych przez Wydział Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2001 roku nieprzerwanie bierze w nich udział trzebnicka Trojka. Opiekunami drużyny są: Dariusz Bocian i Anna Otfinowska.

W kategorii gimnazjum wyróżnienia otrzymali: Maria Gaweł, Karolina Nogacka i Daria Bielicka z Gimnazjum nr 1 oraz Urszula Zaremba i Aleksandra Poprawa z Zespołu Szkoł w Ujeźdźcu Wielkim.

W kategorii Gminna Szkoła Muzyczna nagrodzono: Helenę Szkwerko, Marcela Frąckowiaka, Jana Sadownika, Martę Biernat i Ignacego Dybałę.

W kategoria Najlepsi Sportowcy nagrodę przyznano: Kacprowi Jaworskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 2, Jakub Pancerz ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Kamili Boczar ze Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku.

Najlepsi w kategorii Najlepsza Drużyna Sportowa:

Szkoła Podstawowa nr 3: drużyna, ktorej kapitanem jest Antoni Krzak brała udział w Wojewodzkich Mistrzostwach w Biegach Przełajowych. W jej skład wchodzą: Jakub Gadaszewski, Jakub Pancerz, Gert Bouwman, Szymon Hupa, Dominik Kuczek, Mikołaj Kostecki, Mateusz Dudek, Sebastian Grzybowski, Igor Gorczyca, Szymon Domagalski.

Szkoła Podstawowa nr 2: drużyna, która w Mistrzostwach Powiatu Trzebnickiego Szkoł Podstawowych w Trojboju Lekkoatletycznym klas III zajęła II miejsce. W jej skład wchodzą: Adam Pierzchała - kapitan drużyny oraz Melchior Woźniak, Wojciech Podgorny, Wojciech Grzelak, Dawid Waloch, Igor Spychała, Karolina Kuczma, Julia Kruszona, Jagoda Lorek, Martyna Lecyk, Julia Kleszcz i Martyna Hamkało.

Gimnazjum nr 1: drużyna w składzie Patrycja Zaraza (kapitan drużyny), Marlena Filip, Sylwia Ostasiuk, Maria Kluga, Natalia Sulikowska, Iza Grzesiak,Ola Hućko, Klaudia Bartosik i Angelika Szklarz. Dziewczyny brały udział w Piłka siatkowa - I m. W powiecie, Piłka siatkowa - IV m.w Strefie Wrocławskiej Gimnazjady, Piłka siatkowa plażowa- I m. w powiecie, Piłka siatkowa plażowa- V m. w Strefie Wrocławskiej, Piłka nożna- III m. w powiecie, Piłka koszykowa- III m. w powiecie, Coca Cola Cup-III m. w eliminacjach wojewodzkich.

Gimnazjum nr 1: drużyna brała udział w Coca-Cola Cup i zajęła I miejsce w powiecie, a także III m. w Strefie Wrocławskiej. W zawodach piłki siatkowej – II m. w powiecie, zdobyła III m. w powiecie w piłce nożnej i piłce ręcznej. W skład drużyny wchodzili: Jakub Czternastek – kapitan drużyny i kolejno Piotr Mielnik, Kacper Kucharski, Patryk Świdziński, Jakub Jasiński, Maciej Woźniak, Marcel Baura, Hubert Bartela, Dominik Świdziński.

W kategorii Absolwent Roku najwyższe wyróżnienie otrzymali:

Kay Czułek z SP 2, Mateusz Borecki z SP 3, Tomasz Legierski z SP Boleścin, Jakub Zieliński z SP Ujeździec Wielki, Artur Okoński z SP Masłow, Kamila Boczar z SP Kuźniczysko, Karolina Nogacka z Gimnazjum nr 1 oraz Sandra Czternastek z Gimnazjum w Ujeźdźcu.

W kategorii Nauczyciele wyróżnienia trafiły do: Haliny Bolisęgi, Renaty Goreckiej, Edyty Łapińskiej, Jolanty Szymczyk i Darii Sikory ze Szkoły Podstawowej nr 2, Emila Nitkiewicza i Doroty Surowki ze Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku, Macieja Bartoszka i Barbary Górnicz z Gimnazjum w Ujeźdźcu Wielkim, Pawła Wolskiego, Magdaleny Zaleskiej, Renaty Bieleckiej, Anny Otfinowskiej, Dariusza Bociana, s. Lilianny Wypiór, Małgorzaty Bogaczyńską, Justyny Curyło i Anny Ciba ze Szkoły Podstawowej nr 3, Katarzyny Szymkowiak, Agaty Kopaczyńskiej, Beaty Białeckiej, Lidii Rojewskiej i Piotra Rojewskiego z Gimnazjum nr 1, Anny Szpil, BożenyRodzeń- Jarosz, Mateusza Boducha, Macieja Kwinta i Pawła Czochary z Gminnej Szkoły Muzycznej.

1.jpegSala widowiskowo-kinowa Gminnego Centrum Kultury wypełniona była laureatami Szkolnych Orłów i ich rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi.

Burmistrz Marek Długozima oraz zdobywcy Złotego Szkolnego Orła Gminy Trzebnica: Kamila Boczar i Tomasz Majewski z rodzicami.Burmistrz Marek Długozima oraz zdobywcy Złotego Szkolnego Orła Gminy Trzebnica: Kamila Boczar i Tomasz Majewski z rodzicami.

3.jpegPamiątkowe zdjęcie Szkolnych Orłów Gminy Trzebnica...

3 (1).jpeg...roku szkolnego 2015/2016.

Nagrodzeni w kategorii Szkoły Podstawowe klasy I-III.Nagrodzeni w kategorii Szkoły Podstawowe klasy I-III.

Po raz pierwszy nagrodzeni zostali nauczyciele z Gminnej Szkoły Muzycznej im. prof Edmunda Kajdasza w Trzebnicy, których uczniowie odnoszą liczne sukcesy biorąc udział w konkursach muzycznych.Po raz pierwszy nagrodzeni zostali nauczyciele z Gminnej Szkoły Muzycznej im. prof Edmunda Kajdasza w Trzebnicy, których uczniowie odnoszą liczne sukcesy biorąc udział w konkursach muzycznych.

Nagrodzona została również kadra pedagogiczna z Gimnazjum nr 1.Nagrodzona została również kadra pedagogiczna z Gimnazjum nr 1.

Nauczyciele i opiekunowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 otrzymali z rąk burmistrza Marka Długozimy listy gratulacyjne.Nauczyciele i opiekunowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 otrzymali z rąk burmistrza Marka Długozimy listy gratulacyjne.

Kay Czułek, ze Szkoły Podstawowej nr 2 z dumą pokazuje prezent- power bank - jaki otrzymywali wszyscy nagrodzeni uczniowie.Kay Czułek, ze Szkoły Podstawowej nr 2 z dumą pokazuje prezent- power bank - jaki otrzymywali wszyscy nagrodzeni uczniowie.

9.jpegPamiątkowe zdjęcie dyrektorów  z gminnych placówek oświatowych wraz z burmistrzem Markiem Długozimą i dyrektor ZAPO Agnieszką Moździerz.

Burmistrz Marek Długozima gratuluje Marcie Biernat uczennicy Gminnej Szkoły Muzycznej.Burmistrz Marek Długozima gratuluje Marcie Biernat uczennicy Gminnej Szkoły Muzycznej.

Na zdjęciu od lewej Barbara Górnicz z ZS w Ujeźdźcu Wielkim, Dorota Surówka i Emil Nitkiewicz ze SP z Kuźniczyska- nagrodzeni w Kategorii Nauczyciele.Na zdjęciu od lewej Barbara Górnicz z ZS w Ujeźdźcu Wielkim, Dorota Surówka i Emil Nitkiewicz ze SP z Kuźniczyska- nagrodzeni w Kategorii Nauczyciele.

Najwyższe średnie i największe sukcesy roku szkolnego oraz wzorowe zachowanie to cechy najlepszych absolwentów. Nagrodzeni w kategorii Absolwent Roku.Najwyższe średnie i największe sukcesy roku szkolnego oraz wzorowe zachowanie to cechy najlepszych absolwentów. Nagrodzeni w kategorii Absolwent Roku.

Siostra Ignacego Dybały- ucznia z Gminnej Szkoły Muzycznej również postanowiła uścisnąć dłoń burmistrza. Czyżby rósł nowy trzebnicki Orzeł?Siostra Ignacego Dybały- ucznia z Gminnej Szkoły Muzycznej również postanowiła uścisnąć dłoń burmistrza. Czyżby rósł nowy trzebnicki Orzeł?

Nagrodzeni uczniowie z Gimnazjum nr w kategorii Najlepsza Drużyna Sportowa.Nagrodzeni uczniowie z Gimnazjum nr w kategorii Najlepsza Drużyna Sportowa.

Oprawę muzyczna podczas uroczystości zapewnił Wrocławski Kwartet Smyczkowy CONTINUO.Oprawę muzyczna podczas uroczystości zapewnił Wrocławski Kwartet Smyczkowy CONTINUO.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3, którzy brali udział w Wojewódzkich Mistrzostwach w Biegach Przełajowych. Nagrodzeni w Kategorii Najlepsi Sportowcy.Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3, którzy brali udział w Wojewódzkich Mistrzostwach w Biegach Przełajowych. Nagrodzeni w Kategorii Najlepsi Sportowcy.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3, którzy brali udział w Wojewódzkich Mistrzostwach w Biegach Przełajowych. Nagrodzeni w Kategorii Najlepsi Sportowcy.Nagrodzeni w kategorii Najlepszy Sportowiec. Na zdjęciu Kacper Jaworski, Kamila Boczar i w imieniu Jakuba Pancerza- nagrodę odebrał Pan Paweł Wolski.

Nagrodzeni w kategorii Klasy IV-VI.Nagrodzeni w kategorii Klasy IV-VI.

Decyzja burmistrza Marka Długozimy w Poczet Szkolnych Orłów Gminy Trzebnica po raz pierwszy wpisano uczniów z Gminnej Szkoły Muzycznej.Decyzja burmistrza Marka Długozimy w Poczet Szkolnych Orłów Gminy Trzebnica po raz pierwszy wpisano uczniów z Gminnej Szkoły Muzycznej.

Dariusz Bocian i Anna Otfinowska- opiekunowie Drużyny Matematycznej, która zdobyła drużynowo III miejsce w Dolnośląskich Meczach Matematycznych.Dariusz Bocian i Anna Otfinowska- opiekunowie Drużyny Matematycznej, która zdobyła drużynowo III miejsce w Dolnośląskich Meczach Matematycznych.

Nauczyciele i opiekunowie laureatów Szkolnych Orłów ze Szkoły Podstawowej nr 2.Nauczyciele i opiekunowie laureatów Szkolnych Orłów ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Najlepsi w Kategorii Gimnazjaliści.Najlepsi w Kategorii Gimnazjaliści.

Kategoria Najlepsza Drużyna Sportowa- uczennice z Gimnazjum nr 1.Kategoria Najlepsza Drużyna Sportowa- uczennice z Gimnazjum nr 1.

IMG_4664.jpegBurmistrz Marek Długozima pogratulował uczniom wpisanym w poczet Szkolnych Orłów Gminy Trzebnica, ich rodzicom, opiekunom i dyrektorom szkół.

Więcej zdjęć w galerii:

 

 

Zobacz także:
  • Szkolne Orły w Urzędzie

    IMG_5270.jpeg

    23 czerwca, na zaproszenie Burmistrza Marka Długozimy do Urzędu Miejskiego przyszły dzieci, wraz z opiekunami, ze Szkoły Podstawowej nr 3, które zostały wpisane w Poczet Szkolnych Orłów Gminy Trzebnica, a z różnych przyczyn nie mogły być obecne podczas uroczystej gali jaka odbyła się w Gminnym Centrum Kultury.