Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Wyspa oświetlona

Trzebnicka Wyspa, to miejsce, które zawsze kojarzyć się będzie z dobrą zabawą, miłą atmosferą i wspaniale spędzonym czasem - zwłaszcza teraz, gdy zakończył się jej remont. Niedawno odbyła się wieczorna próba oświetlenia.

Przypomnijmy, w skład prac weszła wymiana podłoża, zwiększenie liczby miejsc siedzących, zamontowanie nowej sceny oraz modernizacja zadaszenia i wspomnianego oświetlenia. Zadbano niemalże o każdy szczegół – w tym odświeżenie grill i wyłożenie gresem oraz kamieniami terenu wokół drzewa rosnącego na wyspie.

- Mam nadzieję, że zmiany pozytywnie wpłyną na funkcjonowanie wyspy i będzie można organizować jeszcze więcej animacji dla dzieci, spotkań integracyjnych oraz imprez okolicznościowych- powiedział Burmistrz Marek Długozima - W najbliższym czasie, na wniosek mieszkańców, planuję zamontowanie ekranów dźwiękoszczelnych, które wytłumią hałas niesiony przez wodę w kierunku miasta.

Już niebawem mieszkańcy będą mogli osobiście przekonać się jak wygląda ten istotny punkt na mapie atrakcji w Gminie Trzebnica, jakim jest Trzebnicka Wyspa. 2 lipca odbędzie się Fluo Party – powitanie lata na wyspie połączone z artystycznym pokazem ogni. Fluo Party jest imprezą na której uczestnicy dostają świecące gadżety typu pałeczki świecące, bransoletki. Jest też możliwość za zgodą uczestnika malowanie ciała lub twarzy farbą fluorescencyjną. Po zachodzie słońca w światłach laserów farba zaczyna świecić co tworzy specyficzny klimat imprezy i tańca.

Szczegółowe informacje w sprawie wynajęcia trzebnickiej wyspy można uzyska w Gminnym Centrum Kultury, lub pod numerem telefonu: 71 312 09 47.