#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Utworzono spółkę „Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o” w Trzebnicy

W dniu 30 grudnia 2011 burmistrz Marek Długozima podpisał akt założycielski spółki pn. „Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o” w Trzebnicy. Głównymi obszarami działalności nowej jednostki będzie m.in. pobór, uzdatnianie i dostarczanie wody, odprowadzanie i oczyszczanie ścieków, zbiórka i przetwarzanie odpadów, odzysk surowców z materiałów segregowanych czy działalność usługowa związana z zagospodarowaniem terenów zieleni.

Burmistrz Marek Długozima:

Powołanie spółki zajmującej się sprawami komunalnymi jest powszechnie stosowaną praktyką w polskich samorządach. Gmina Trzebnica dynamicznie się rozwija, a co za tym idzie – przybywa nowych zadań do realizacji. Spółka ze 100% - owym udziałem gminy ma dużo większe możliwości w porównaniu z dotychczasową jednostką budżetową zajmującą się tym obszarem działań. Zadaniem spółki będzie prowadzenie działalności ukierunkowanej na poprawę jakości życia mieszkańców poprzez zaspokajanie ich potrzeb oraz podejmowanie szybkich i skutecznych działań przy różnego rodzaju awariach  - np. wody czy uszkodzonej nawierzchni. Docelowym zadaniem spółki będzie również uzyskiwanie dochodu z prowadzonej działalności i będziemy do tego dążyć.

To już kolejna gminna spółka – pierwszą była powołana w czerwcu br. spółka „Trzebnicki Park Wodny ZDRÓJ”. W 2012 roku planowane jest również przekształcenie w spółkę obecnego Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego.

PDFAkt założycielski ZGK.pdf

 IMG_0152a.jpeg
Burmistrz Marek Długozima podpisał akt założycielski spółki „Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o” w obecności notariusza Doroty Belki i radcy prawnego Urzędu Miejskiego Andrzeja Górala