Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

AQUA BATTLE – Trzebnica 2016

W sobotę 11 czerwca w Gminnym Parku Wodnym TRZEBNICA – ZDRÓJ odbył się V jubileuszowy  Turniej AQUA BATTLE – Trzebnica 2016. Tradycyjnie patronat honorowy nad Turniejem objął Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.

Do rywalizacji pod wodą stanęły drużyny z całej Polski: Bałtyckie Foki z Gdańska, Fish n’ Chips – połączone siły Poznania i Olsztyna, gospodarz HYDRA Trzebnica, PIRANIA z Wrocławia, WALENIE oraz FRELE - drużyna żeńska, obie z Siemianowic Śląskich, SZUWARY z Ostrzeszowa, AQUARIUS z Bełchatowa, Team UWH z Berlina oraz drużyna JUNIORÓW.

Przez cały dzień o punkty w fazie grupowej rozegranych zostało ponad 45 meczy.  W meczu otwarcia kije skrzyżowały drużyny: PIRANIA z Wrocławia z WALENIAMI z Siemianowic Śląskich. Mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Trzebnicka HYDRA – gospodarz Turnieju, dzięki wywalczonym w fazie grupowej punktom mogła ostatecznie zagrać o trzecie miejsce w Turnieju z zaprzyjaźnioną drużyną PIRANII z Wrocławia. Starcie to zakończyło się zwycięstwem HYDRY 4:0.

Finał należał do Bałtyckich Fok z Gdańska, które pokonały drużynę WALENI z Siemianowic Śląskich 3:0 i stanęły na pierwszym miejscu na podium. Dodatkowo zawodnik Bałtyckich Fok, Bartosz Kempa został Królem Strzelców. Królową strzelców ogłoszono Alicję Serafinowicz, a za najbardziej wartościowego gracza uznano Kubę Dominika.

Cały Turniej na bieżąco można było śledzić na Facebookowym profilu Aqua Battle – UWH Tournament, gdzie również można znaleźć wszystkie wyniki oraz fotorelację.

Podczas wieczornego After Party na Wyspie Zwycięzców nagrodzono pamiątkowymi medalami, pucharami i dyplomami. Dodatkowo nagrody ufundowali sponsorzy: Hydro Underwater Hockey z Nowej Zelandii oraz NAJADE Fins.

Kolejna edycja Turnieju już za rok. Zapraszamy!

Przypominamy, że wszyscy chętni, chcący spróbować swoich sił w podwodnym pływaniu, mogą to zrobić w każdy poniedziałek o godzinie 20:00 w Gminnym Parku Wodnym TRZEBNICA – ZDRÓJ w Trzebnicy.

Warto również wspomnieć, że przy Klubie Sportowym Hokeja Podwodnego Hydra, od 2014 roku, przy wsparciu Burmistrza, działa również Sekcja Pływacka, a w jej szeregach trenuje około 30 dzieci, głównie ze szkół podstawowych w wieku 6–12 lat. Treningi odbywają się w Gminnym Parku Wodnym TRZEBNICA – ZDRÓJ w Trzebnicy pod okiem trener pływania Dominiki Duszak. Na Trzebnickim basenie organizowane są także liczne zajęcia dodatkowe, tj. nauka i doskonalenie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, imprezy urodzinowe dla dzieci Kinder Party, podczas ferii zimowych oraz wakacji letnich półkolonie, zajęcia Aqua Aerobik.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 71 312 14 38 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00