Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Dbamy o bezpieczeństwo nastolatek

W środę 8 czerwca w sali kinowo-widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu odbyło się kolejne szkolenie pn. „Bezpieczna Ja”, tym razem skierowane do nastolatek ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Trzebnicy. Organizatorem wydarzenia była Gmina Trzebnica we współpracy z Firmą Szkoleniowo - Rozwojową Flowish. Prowadziła je wykwalifikowana trenerka rozwoju osobistego - Dominika Cwynar.

„Bezpieczna Ja”, to cykl szkoleń z zakresu bezpieczeństwa kobiet. W związku z tym, że już niebawem rozpoczną się wakacje, Burmistrz Marek Długozima zaproponował Dominice Cwynar przeprowadzenie szkoleń zwiększających bezpieczeństwo nastolatek, na którym poruszone zostały zagadnienia związane z zagrożeniami, jakie mogą je spotkać. - Chcę, aby mieszkanki Gminy czuły się bezpiecznie, dlatego już wcześniej przystąpiłem do kampanii, wsparłem tę inicjatywę i zaproponowałem przeprowadzenie dodatkowych szkoleń wśród nastolatek z terenu naszej Gminy – powiedział burmistrz.

W szkoleniu wzięła udział specjalna grupa odbiorców, czyli uczennice szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu naszej Gminy. Chętnych było sporo, dlatego wykłady przeprowadzono w dwóch turach.  Na spotkaniu poruszono głównie tematy dotyczące napadów na młode dziewczęta.

- Wiedza to wasza siła - powiedziała prowadząca Dominika Cywnar, która bardzo dokładnie starała się przekazać aktualną wiedzę na temat niebezpieczeństw, które czyhają na młode kobiety. Ponadto zaprezentowała uczestniczkom metody i techniki, jakimi miałyby się posłużyć w sytuacjach zagrażających ich zdrowiu i życiu. Mówiła, również, o rozpoznawaniu i unikaniu zagrożeń, czujności i zdrowym rozsądku. Trenerka zachęcała nastolatki, aby podzieliły się zdobytą widzą ze swoimi przyjaciółkami, matkami, siostrami, ponieważ im więcej świadomych kobiet, tym większa nadzieja na poprawę ich bezpieczeństwa.

Szkolenie było naprawdę ciekawe, co można było zauważyć wśród uczennic, które z zainteresowaniem słuchały wykładu i czynnie w nim uczestniczyły. Wkrótce znów będzie okazja, skorzystać z takiego szkolenia. Już dziś zapraszamy wszystkie mieszkanki naszego miasta do wzięcia udziału w kolejnej edycji „Bezpieczna Ja”, która odbędzie się 8 lipca. Szczegóły niebawem na plakatach i stronie internetowej Gminy Trzebnica. 

 

IMG_3140.jpeg-Wiedza to wasza siła- powiedziała prowadząca Dominika Cywnar, która bardzo dokładnie starała się przekazać aktualną wiedzę na temat niebezpieczeństw, które czyhają na młode kobiety.

IMG_3148.jpegW szkoleniu wzięła udział specjalna grupa odbiorców, czyli uczennice szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu naszej Gminy.

IMG_3173.jpegW związku z tym, że już niebawem rozpoczną się wakacje, Burmistrz Marek Długozima zaproponował Dominice Cwynar przeprowadzenie szkoleń zwiększających bezpieczeństwo nastolatek, na którym poruszone zostały zagadnienia związane z zagrożeniami, jakie mogą je spotkać.