Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Kocia rodzina się rozrasta!

Mamy zaszczyt poinformować, że Trzebnicka Kocia Rodzina powiększyła się o kolejne trzy pupile. Nowe koty pojawiły się z okazji obchodów III Trzebnickich Dni Rodziny.

Dwa z nich stanęły przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury i Sportu. W związku z tym, że rzeźby kotków znajdują się przy wejściu do sali kinowo-widowiskowej, swoje imiona zyskały od znanych wszystkim bohaterów bajek – Filemona i Bonifacego. Kolejny kotek zagościł przy Urzędzie Miejskim, a jego imię to Trzebniczek. Rzeźby kotów już na dobre wpisały się w krajobraz miasta Trzebnica. Od początku była to świetna inicjatywa, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych. Obecnie na terenie miasta znajduje się 9 kotków. Gmina Trzebnica przygotowała również fantastyczną zabawę miejską połączoną ze zwiedzaniem rzeźb futrzaków. Kocia Ścieżka, bo tak brzmi nazwa tej gry, prowadzi po najciekawszych miejscach naszego miasta. Na szlaku oprócz kotów można znaleźć pomarańczowe tabliczki z kodem QR, w których ukryto informacje, zagadki i ciekawostki. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w zabawie, a tymczasem czekamy na kolejne figurki kotków.

DSC_0008 - to.jpeg Bonifacy i Filemon przy wejściu do Kina Polonia w Gminnym Centrum Kultury i Sportu. 

DSC_0016 to.jpegTrzebniczek przy Urzędzie Miejskim w Trzebnicy.