Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Rodzinna wigilia na trzebnickim Rynku

Każdy, kto przybył w sobotnie popołudnie 17 grudnia do trzebnickiego Rynku nie powinien żałować. Impreza mikołajkowa dla dzieci i Wigilia dla wszystkich mieszkańców była wyjątkowym wydarzeniem.

Wesołą zabawę z najmłodszymi zapewniła grupa Metoda, która zorganizowała ciekawe konkursy, tańce i gry. Każdy dostał mikołajkową czapkę i słodycze, rozdawane przez bajkowe postacie na szczudłach. Najpierw brylowała na scenie Królowa Śniegu, a gdy pojawił Święty Mikołaj, dzieci tak licznie otoczyły go przy saniach z reniferami, że przez długie minuty nie mógł się on z nich wydobyć.

Rozdano też ufundowane przez sklep Intermarche nagrody w konkursie plastycznym „Mikołaj odwiedza Trzebnicę”, na który wpłynęło 39 prac. Nagrodzeni to: Alicja Reptak (5 lat) z Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim, Martyna Plewka (6 lat) z Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim, Jagoda Lorek (5 lat) z Przedszkola Nr 1 w Trzebnicy, Amelia Ćwikła (5 lat) z Przedszkola Integracyjnego w Trzebnicy, Zuzanna Sagan (6 lat) z Przedszkola Nr 2 w Trzebnicy. Potem obejrzeliśmy „Jasełka” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 z Trzebnicy, którzy imponowali efektownymi strojami.

Wigilia dla trzebniczan rozpoczęła się modlitwą i życzeniami. Ksiądz proboszcz Jerzy Olszówka przeczytał fragment Ewangelii o narodzinach Jezusa i życzył wszystkim, by w tych dniach także w naszych sercach symboliczne „narodził się Jezus”. Burmistrz Marek Długozima nawiązał do przesłania, które przed rokiem zrodziło pomysł organizacji wspólnej dla wszystkich mieszkańców gminy Wigilii:
To dla nas niezwykle ważne, że możemy się razem spotkać, podzielić opłatkiem. I stać się w ten wieczór jedną wielką rodziną, wspólnotą równych sobie braci i sióstr. Życzę wszystkim, by wiara zastąpiła zwątpienie, a nadzieja osamotnienie i byśmy mogli te święta Bożego Narodzenia obchodzić w radości Chcę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy– powiedział burmistrz Marek Długozima.

Po oficjalnych życzeniach wygłoszonych ze sceny wszyscy zebrani składali je sobie także osobiście i łamali się opłatkiem na całym trzebnickim Rynku. A potem nadszedł czas wspólnej wieczerzy, którą przygotowały gospodynie z Głuchowa Górnego, Taczowa Małego, Skarszyna, Ośrodek Wsparcia Społecznego „Szósty stół św. Jadwigi’ sióstr Boromeuszek i Ośrodek Pomocy Społecznej z Trzebnicy. Słuchaliśmy koncertu kolęd „Muzyka do nieba” w wykonaniu Moniki Barabas i akompaniującej jej orkiestry. I naprawdę każdy opuszczał Rynek syty i zadowolony.

Roman Skiba
Fot. Marcin Mazurkiewicz

_galeria_42_22_1_1_3_3_0_0_