• EN
  • DE

Zawody ślizgów w Skoroszowie

W dniach 20-22 maja w Skoroszowie odbyły się pierwsze eliminacje do Mistrzostw Polski w zawodach ślizgów wodnych FSR. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Marek Długozima. Wyścigi modeli pływających sterowanych radiem to wydarzenie, które ściąga pasjonatów tej niszowej, ale bardzo interesującej dyscypliny z całego kraju.

Zmagania modeli pływających odbyły się na stawach u Państwa Cieleniów w Skoroszowie. Wzięło w nich udział blisko 40 zawodników, w tym zawodnicy z Gminy Trzebnica m.in. kilku chłopców należących do Sekcji Modelarskiej działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Trzebnicy.

Zadaniem zawodników było przejechania jak najwięcej okrążeń po wyznaczonej trasie ( w kształcie litery M) w określonym czasie (20 min. w standardzie i 30 min. FSR 3,5 i pozostałe).

Jak podkreślali zawodnicy biorący udział w pierwszych eliminacjach do Mistrzostw Polski w zawodach ślizgów wodnych FSR w Skoroszowie, przed nimi jeszcze zawody w Jaworze (II strefa), Kępnie(III strefa), będące przygotowaniem do Mistrzostw Polski Modeli Ślizgów FSR-V, H, O w Miłocinie, które odbędą się we wrześniu.

Puchary i dyplomy wręczał m.in. Ryszard Dziergwa i sędzia główny Dariusz Goliński, który podziękował wszystkim za udział. Wyraził szczególne uznanie dla najmłodszych zawodników, którzy w zmaganiach modeli pływających wzięli udział po raz pierwszy i pogratulował im pierwszych sukcesów.

- Dziękuję Burmistrzowi Markowi Długozimie za pomoc w zorganizowaniu zawodów w Skoroszowie i objęcia nad nimi honorowego patronatu- powiedział Stefan Widurski- animator sekcji modelarskiej- Jestem dumny z chłopców, którzy należą do pracowni modelarskiej działającej w Gminnym Centrum Kultury, a wzięli udział w zawodach po raz pierwszy. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Gminy Trzebnica- przed zawodami dzięki dofinansowaniu zakupiliśmy do łódek rozruszniki, trzy pompki do tankowania paliwa i trzy żarniki.

Najlepsi Trzebniczanie:

W kategorii JUNIOR:

Franciszek Ciechański zajął I miejsce w klasie FSR OWSZAR i FSR 15 oraz II miejsce w klasie FSR 7,5. W tej samej kategorii miejsce III zajął Mateusz Wichłacz, który w zawodach wziął udział po raz pierwszy.

W kategorii SENIOR:

Stefan Widurski, w klasie FSR STANDARD 3,5 zajął I miejsce a w klasie FSR 15 miejsce III.

Adam Hara w klasie FSR STANDARD 3,5 zajął II miejsce a Weronika Okuniewicz zwyciężyła w klasie FSR 7,5.